PEUGEOT: HISTORYCZNY MODEL 205 GTi POWRÓCI DO ŚWIETNOŚCI

Stowarzyszenie L’Aventure Peugeot ma teraz nową działalność ‒ renowację i sprzedaż historycznych samochodów. To prezent marki z okazji jej 210-lecia.

Prace odbywać się będą w warsztatach Muzeum w Sochaux. Odnowione modele otrzymają certyfikat autentyczności.


Zobacz relacje:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Następnie samochody będą wystawione na sprzedaż. Wybór pierwszego samochodu do renowacji padł na kultowy model marki ‒ czarny Peugeot 205 GTi z silnikiem 1,9 l.

Odnawianie będzie okazją do pokazania talentu i know- how pracowników z różnych specjalizacji, niezbędnych dla wykonania wysokiej klasy renowacji: mechaników, tokarzy, rymarzy i blacharzy.

Nowa działalność będzie możliwa tylko dzięki dostępowi do części zamiennych. Od siedmiu lat stowarzyszenie działa na tym polu i przekształciło swój magazyn logistyczny w magazyn części. Zwraca się do tradycyjnych dostawców o dorobienie brakujących elementów, a jeśli ich produkcja jest niemożliwa, wykorzystywana jest technika druku 3D.

W 2021 roku profesjonalnie odrestaurowane samochody, sygnowane „Parl’Aventure Peugeot”, będzie można zobaczyć na stronie www.laventurepeugeotcitroends.fr. Będą tu również prezentowane samochody prywatnych właścicieli, o ile uzyskają one certyfikat jakości.