PEUGEOT: NAJPIĘKNIEJSZE WNĘTRZE ROKU W MODELU 308

Peugeot 308

Z okazji 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego w Paryżu, Xavier Peugeot, Dyrektor ds. Produktów Peugeot, oraz Gilles Vidal, Dyrektor ds. Stylistyki marki, odebrali nagrodę za Najpiękniejsze Wnętrze Roku.

Przyznana została ona modelowi Peugeot 308 przez jury złożone z ekspertów i entuzjastów motoryzacji, jak również specjalistów z dziedziny architektury, mody, designu, kultury i mediów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


O nagrodę za Najpiękniejsze Wnętrze Roku, przyznawaną w oparciu o takie kryteria, jak design wnętrza, harmonia proporcji, użytych materiałów i kolorów, mogły się ubiegać modele wprowadzone do sprzedaży w 2013 roku. Peugeot 308 przyszło zmierzyć się w finale z trzema innymi nominowanymi do tej nagrody modelami: Alfą Romeo 4C, BMW Serii 4 Coupe oraz Mercedesem CLA.

Nagroda ta stanowi wyraz uznania dla oryginalności, nowoczesności i wysokiej jakości Peugeot i-Cockpit, będącego nowym znakiem rozpoznawczym samochodów marki francuskiej marki. I to właśnie stonowana stylistyka miejsca kierowcy oraz innowacyjna i intuicyjna w obsłudze deska rozdzielcza Peugeot 308 ostatecznie przekonały jury. Kompaktowa kierownica, zegary umieszczone na linii wzroku, 9,7-calowy ekran dotykowy oraz podwyższona środkowa konsola zapewniają kierowcy i pasażerom unikalne, wyjątkowej jakości doznania z jazdy.

Wprowadzony na najważniejsze europejskie rynki pod koniec 2013 roku nowy 308 ma już na swoim koncie ponad 43 000 złożonych zamówień.

Peugeot i - Cockpit