PEUGEOT SPORT: NOWY 208 RALLY 4 W SPRZEDAŻY NA WIOSNĘ

Gama pojazdów oferowanych przez Peugeot Sport poszerzy się w 2020 roku o nowy model – 208 Rally 4. Samochód ten jest następcą 208 R2.

Poprzednik odniósł wiele sukcesów w poszczególnych krajach (w tym w Polsce) w kategorii “rajdówek” z napędem na jedną oś.


Zobacz także:

RAJDY


 

Kategoria ta została ostatnio przemianowana przez FIA na Rally 4. Nowy model bazuje na seryjnej wersji najnowszego wcielenia 208 i przejmuje wszystkie nowości i technologie, które wprowadzono w tym samochodzie.

Z kolei jego koncepcja, realizowana przez zespoły i inżynierów Peugeot Sport, zakładała kontynuację wszystkich tych cech i rozwiązań, które przesądzały o sukcesie aktualnego 208 R2 – auta sprzedanego na całym świecie w liczbie ponad 450 egzemplarzy.

To był pod względem wielkości sprzedaży rekordowy model Peuegot Sport. W planie prac nad nowym pojazdem było stworzenie samochodu niezawodnego, o wysokich osiągach, łączącego konkurencyjność z rozsądnymi kosztami zakupu i eksploatacji.

Obecnie trwa jeszcze program intensywnych prac rozwojowych, w ramach których 208 Rally 4 jest testowany przez doświadczonych kierowców na wszelkich rodzajach nawierzchni i w różnych, nawet ekstremalnych warunkach. Gdy prace te dobiegną końca, Peugeot Sport oficjalnie wprowadzi nowy model do swojej oferty w drugim kwartale 2020 r.

Wiadomo już, że będzie to samochód o wyższych osiągach względem aktualnego modelu, zapewniający zupełnie nowe doznania i doświadczenia prowadzenia w tej kategorii pojazdów wyczynowych. 208 Rally 4 jest pojazdem całkowicie nowym, nad którego opracowaniem technicy i inżynierowie Peugeot Sport intensywnie pracują od lata 2018 r.

Doświadczenie techników Peugeot Sport i liczne sesje testowe, przeprowadzone w różnych, nawet ekstremalnych warunkach drogowych i klimatycznych, pozwoliły twórcom nowego modelu w pełni zrealizować wstępne założenia.