PEUGEOT: WYNIKI POZWALAJĄ NA OPTYMIZM

Rynek samochodów w Polsce w 2011 roku odnotował spadek o 7,75 procenta w porównaniu do roku 2010. Marka Peugeot sprzedała 17 676 sztuk samochodów, notując spadek o zaledwie 4,98 proc. w porównaniu do wyników z roku 2010, co w konsekwencji zapewniło jej wzrost udziału w rynku do poziomu 5,11 proc. (4,97 w 2010 r.).

Najlepiej sprzedającymi się modelami były: 508, 3008 (samochody osobowe), Boxer oraz Partner (pojazdy dostawcze).

Tomasz Chodkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Peugeot Polska: Wyniki sprzedaży za rok 2011 pozwalają nam bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Wynika to z faktu, iż osiągnęliśmy bardzo dobre rezultaty w trudnym czasie, gdy przeprowadzaliśmy gruntowną restrukturyzację sieci dealerskiej. W ubiegłym roku wymieniliśmy blisko 20 proc. sieci, a to naprawdę dużo. Dlaczego? Ponieważ priorytetem jest dla nas jakość obsługi klienta i ciągłe podnoszenie udziału w rynku. Ponadto mimo zmiany strategii dla modeli z segmentu B w roku 2011 sieć dealerów Peugeot w utrzymała założone wielkości sprzedaży, osiągając dobre wynikach w wyższych segmentach rynku. Rok 2011 to przede wszystkim bardzo mocny rynek samochodów dostawczych, na którym dynamika sprzedaży w stosunku do roku 2010 wyniosła aż 16 proc. Nasza marka na tym polu bardzo dobrze poradziła sobie z realizacją celów handlowych: jej sprzedaż wzrosła o ponad 28%, a to oznacza sprzedaż wyższą o ponad 1 200 samochodów.

Dorota Pajączkowska, PR Manager: Rok 2012 będzie obfitował w premiery nowych modeli Peugeot. Najważniejszym wydarzeniem dla marki będzie bez wątpienia wprowadzenie na rynek następcy popularnej 207-ki, czyli modelu 208, na początku maja. Również wiosną rozpocznie się sprzedaż pierwszego na świecie samochodu hybrydowego z silnikiem wysokoprężnym – Peugeot 3008 HYbrid4. W tym samym czasie na rynku pojawi się także luksusowy Peugeot 508 RXH z analogicznym napędem. Najmniejszy w rodzinie Peugeot model 107, który poddany został właśnie kuracji odmładzającej, będzie dostępny w salonach za kilka miesięcy. Przygotowaliśmy jeszcze sporo innych niespodzianek na ten rok, ale jest zbyt wcześnie, by zdradzić wszystkie szczegóły już w tej chwili.