PEUGEOT: WYRÓŻNIENIE DLA 208 T16 PIKES PEAK

Pikes-1_Peak_3

W pięć miesięcy po rekordzie w najbardziej spektakularnym wyścigu górskim na świecie, Peugeot 208 T16 Pikes Peak zdobył kolejne dwie nagrody o międzynarodowym znaczeniu.

Pierwsza z nich jest tytuł „Samochód rajdowy roku” przyznany przez czasopismo Autosport, drugą – „Samochód wyścigowy roku” nadany przez Top Gear.


Zobacz także:
SPORT
PIKES PEAK 2013: NOWY REKORD – PEUGEOT, LOEB, MICHELIN
POZNALIŚMY DANE TECHNICZNE 208 T16


Wynik 8 minut i 13,878 sekundy osiągnięty 30 czerwca przez Sebastiana Loeba za kierownicą Peugeot 208 T16 Pikes Peak robi wrażenie. Drapieżna sylwetka, imponujący stosunek masy do mocy: 875 kg/875 KM, wyniki zbliżone, a nawet lepsze niż w Formule 1. To wszystko stworzone w centrum w Velizy w ciągu zaledwie czterech miesięcy… Taki jest właśnie efekt wyzwania podjętego przez „Lwy” z Peugeot Sport.

– Jesteśmy oczywiście bardzo zaszczyceni i dumni z tych dwóch nagród. W czerwcu na Pikes Peak mieliśmy świadomość, że przeżywamy coś wyjątkowego. Zdaliśmy sobie z tego sprawę obserwując reakcje mediów oraz odczuwając wewnętrzny i zewnętrzny entuzjazm, wywołany uzyskanymi wynikami. Dziś otrzymaliśmy dwie wyjątkowe nagrody. Jesteśmy bardzo wzruszeni i cieszymy się tymi chwilami, które nagradzają wysiłki całego zespołu wkładającego codziennie dużo serca w swoją pracę – powiedział Bruno Famin, Dyrektor Peugeot Sport.