PIRELLI: NOWA OPONA P ZERO TROFEO R DLA McLARENA 765LT

Dedykowane opony Pirelli zapewnią najwyższe osiągi na torze modelowi McLarena – najszybszemu w historii brytyjskiej marki z gamy Super Sport.

Firma oponiarska zostało wyłącznym dostawcą ogumienia P Zero Trofeo R do nowego 765LT.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Opony charakteryzują się najwyższymi osiągami ze wszystkich wyrobów producenta posiadających homologację drogową.

Podczas wspólnych prac działów badań i rozwoju firm Pirelli i McLaren zostały one udoskonalone tak, by spełnić wymagania najnowszego modelu samochodu. Dla kierowców, którzy są mniej skłonni do jazdy torowej, dostępne są również drogowe P Zero.

Nowy McLaren 765LT zapewnia sportowe osiągi za sprawą silnika o mocy 765 KM, który generuje 800 Nm momentu obrotowego, a także pakietu aerodynamicznego, który zapewnia dodatkowy docisk „szytym na miarę” oponom P Zero Trofeo R. W celu sprostania wymaganiom stawianym przez nowe auto, inżynierowie pracowali nad osnową i profilem opon, zwiększając powierzchnię styku, aby uzyskać większą przyczepność mechaniczną i poprawić trakcję, w szczególności na suchym asfalcie.

Kolejnym istotnym elementem w oponach jest wzór bieżnika. Konstrukcja jego rzeźby została zaprojektowana tak, by zapewnić najlepszą możliwą przyczepność do drogi zarówno na szybkich prostych, jak i w zakrętach, skracając przy tym drogę hamowania i maksymalizując przyczepność boczną. Te podwyższone osiągi, w połączeniu z innowacjami nowego 765LT, pozwalają autu poruszać się po torze szybciej niż jakikolwiek inny samochód wyprodukowany w fabryce w Woking.

Nowa opona P Zero Trofeo R stworzona dla 765LT to najnowszy owoc wieloletniej współpracy między Pirelli i McLarenem. Każdy nowy pojazd opuszczający zakłady marki jest wyposażany w dedykowane opony, dostosowane do tego konkretnego modelu i wyróżniające się coznaczeniem „MC” na ścianie bocznej. Niektóre z tych opon są dodatkowo wyposażone w takie technologie jak np. PNCS (Pirelli Noise Canceling System), który zapewnia komfort akustyczny wewnątrz kabiny.