POLICJA: BARDZO TRUDNE WARUNKI JAZDY

Po kilkunastu mroźnych dniach do Polski nadeszła odwilż. W wielu regionach pada deszcz lub deszcz ze śniegiem, na wschodzie także śnieg. Warunki jazdy na drogach są bardzo trudne!

Nawierzchnia jest zmrożona, więc jeśli nawet temperatura powietrza przekracza 0 stopni Celsjusza, to opady marzną powodując gołoledź. Stąd wiele zdarzeń na drogach, szczególnie na południowo – zachodnim obszarze kraju. Policja apeluje o rozsądek!

Tam też doszło do największego karambolu. W miejscowości Marszów w województwie lubuskim (między Żaganiem a Żarami), na DK nr 12 jadący z góry samochód ciężarowy zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym autem osobowym. Śliski asfalt sprawił, że na stojące pojazdy zaczęły najeżdżać inne. W sumie w kraksie uczestniczyło kilkanaście samochodów. Na szczęście ranna została tylko jedna osoba.

W tragicznym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 329 pomiędzy miejscowościami Głogów i Jerzmanowa, śmierć poniosły cztery osoby. Pięć rannych osób zostało rannych w zdarzeniu pomiędzy Ostródą a Olsztynem, w którym wzięło udział pięć aut. W akcji uczestniczył helikopter Pogotowia Ratunkowego. Z kolei w Dąbrowcu (pomiędzy Żarami a Nowogrodem Bobrzańskim) przewróciła się ciężarówka, a inne samochody chcąc ją ominąć wpadały do rowu.

Uważajmy więc jeżdżąc dziś po polskich drogach!

Fot.: Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim