Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski, przez najbliższy tydzień będą się ścigać w Rajdzie Grecji. Trasa zawodów będzie liczyć łącznie 1445 kilometrów wokół miasta Veria i będzie się składać z siedmiu etapów.
Pierwszy z nich zaplanowano na niedzielę, 23 sierpnia, a finał – na przyszłą sobotę, 29 sierpnia.
Zobacz także:
Swój udział w zawodach zapowiedziało kilkudziesięciu zawodników, m.in. z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowacji, Holandii, Niemiec czy Finlandii.
– Przygotowywałem się do tego rajdu około dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadziliśmy sporo testów, aby jak najlepiej dostosować quad na kamienistej trasy. Cieszę się, że wezmę udział w tych zawodach, zależy mi na tym, żeby jak najwięcej startować. Tak naprawdę tylko w trakcie realnego wyścigu jesteśmy w stanie sprawdzić i ocenić przygotowanie quada – powiedział przed startem Kamil Wiśniewski, quadowiec Orlen Team.
Drugim reprezentantem zespołu podczas rajdu będzie Maciej Giemza, który w ostatnich tygodniach rywalizował między innymi w Baja Szczecinek, zwyciężając w gronie motocyklistów.
– Rajd Grecji będzie dla mnie pierwszą w tym roku dużą imprezą. Czeka nas siedem dni ścigania, więc na pewno będzie co robić. To będzie pierwszy od stycznia start na motocyklu dakarowym, dlatego bardzo się cieszę, że znowu poczuję rajdowy klimat. O samym rajdzie wiem stosunkowo niewiele – na pewno będzie gorąco, bo temperatura w Grecji oscyluje wokół 35 stopni w cieniu. Trasa nie będzie szybka, lecz techniczna, wymagająca dla zawodnika i dla sprzętu – powiedział Maciej Giemza.
Rajd Grecji jest zaliczany do klasyfikacji Pucharu Europy cross- country. Wyniki poznamy 29 bm.





![MITSUBISHI: GRANDIS DEBIUTUJE W SALONACH – CENY OD 120 500 ZŁ Astara, wyłączny importer Mitsubishi Motors w Polsce, wprowadziła do salonów pełną gamę […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Mitsubishi-Grandis-1-65x65.jpg)
![OMODA: PRZEDSPRZEDAŻ MODELU 7 SUPER HYBRID WYSTARTOWAŁA Rozpoczęła się przedsprzedaż modelu OMODA 7 Super Hybrid na polskim rynku. Samochód […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/OMODA-7-Super-Hybrid-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: 50 LAT KOLEKCJI BMW ART CAR Rétromobile Paris stanie się w 2026 roku jednym z kluczowych punktów globalnych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-BMW-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![ALPINE: SKŁADY ALPINE ENDURANCE TEAM NA SEZON FIA WEC 2026 Zespół Alpine Endurance Team zaprezentował składy kierowców na sezon 2026 FIA World […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Alpine-Endurance-Team-65x65.jpg)
![DAKAR 2026: HISTORYCZNY TRIUMF DACII W NAJTRUDNIEJSZYM RAJDZIE ŚWIATA Zespół The Dacia Sandriders odniósł zwycięstwo w 48. edycji Rajdu Dakar, uznawanym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Dakar-2026-meta-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![AMPERE: POROZUMIENIE Z BASQUEVOLT W SPRAWIE AKUMULATORÓW LITOWO-METALOWYCH Spółki Ampere oraz Basquevolt zawarły porozumienie dotyczące wspólnych prac rozwojowych nad technologią […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Ampere-i-Basquevolt-65x65.jpg)
![HYUNDAI: DLACZEGO STARE MITY O AUTACH ELEKTRYCZNYCH NIE MAJĄ JUŻ SENSU Rozwój elektromobilności w ostatnich latach sprawił, że wiele obiegowych opinii na temat […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Hyundai-mity-aut-elektrycznych-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![FORD: ELEKTRYCZNY E-TRANSIT CUSTOM Z DWUSILNIKOWYM SYSTEMEM NAPĘDU AWD Ford Pro wprowadza do oferty elektrycznego E-Transita Custom nową wersję z napędem […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Ford-E-Transit-Custom-AWD-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: WYPRZEDAŻ SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH Z ROCZNIKA 2025 DO 23% TANIEJ Volkswagen Samochody Dostawcze prowadzi wyprzedaż modeli z rocznika 2025, obejmującą pełną gamę […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Volkswagen-wyprzedaz-rocznika-2025-65x65.jpg)
![NOKIAN: OPONY HAKKAPELIITTA 01 Z AUTOMATYCZNIE AKTYWOWANYMI KOLCAMI Nowa opona zimowa Nokian Tyres Hakkapeliitta 01 wprowadza rozwiązanie, które automatycznie reaguje […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nokian-Hakkapeliitta-01-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: TECHNOLOGIE OPON DLA AUTONOMICZNYCH POJAZDÓW NA TARGACH W HANOWERZE Continental AG otworzy konferencję techniczną podczas Tire Technology Expo prezentacją poświęconą technologiom […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tire-Expo-Continental-65x65.jpg)
![TOYOTA: GR COROLLA Z CIEKŁYM WODOREM I NOWĄ TECHNOLOGIĄ Toyota pracuje nad wykorzystaniem zjawiska nadprzewodnictwa w motoryzacji. Nowe rozwiązanie przetestowano w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Toyota-naped-wodorowy-65x65.jpg)
![AUDI: INTEGRACJA EASY PARK I RYD W SYSTEMIE MMI Audi rozszerza ofertę cyfrowych usług pokładowych o dwie nowe aplikacje wspierające codzienną […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/02/Audi-Application-Store-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
