PORSCHE: NAJWYŻSZA OCENA DLA 911 W RAPORCIE J.D. POWER

porsch-jd1

W tegorocznym raporcie „Initial Quality Study”, przeprowadzonym przez amerykański instytut badawczy J.D. Power, Porsche 911 zdobyło najwyższą ocenę spośród wszystkich uwzględnionych modeli.

To raz piąta z rzędu czołowa pozycja kultowego samochodu w swoim segmencie. Także kompaktowy SUV Macan – wypadł najlepiej w swojej klasie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Z kolei w rankingu jakości fabryk zlokalizowanych w regionie Europy i Afryki na pierwszym miejscu uplasował się główny zakład produkcyjny firmy w Stuttgarcie- Zuffenhausen. W badaniu „Initial Quality Study” kierowcy oceniali swoje nowo zakupione samochody po 3 miesiącach użytkowania. Łącznie, zestawienie uwzględnia 245 modeli aut 33 różnych marek.

porsch-jd2

Porsche 911 triumfowało w kategorii: „Średniej wielkości samochód sportowy marki premium”. Amerykańscy klienci już od 2012 roku wystawiają sportowej legendzie najwyższe noty za jakość. Jednocześnie „911” zebrała od użytkowników najmniej uwag spośród wszystkich modeli ocenianych w tegorocznym zestawieniu. Model Macan zdobył z kolei czołową pozycję w kategorii: „Kompaktowy SUV marki premium” – i powtórzył w ten sposób swój ubiegłoroczny sukces, gdy po raz pierwszy został uwzględniony w raporcie.

W fabryce w Stuttgarcie- Zuffenhausen, która odniosła sukces w ankiecie, wytwarzane są zarówno modele 911, jak i 718 Boxster oraz 718 Cayman.

– Sportowcy oceniają się na tle rywali przez pryzmat wyników oraz wskaźników efektywności, i tak samo my w Porsche budujemy nasze samochody. Nasi pracownicy są świadomi tych wyzwań, traktując je zarówno jako przyjemność, jak i motywację – mówi Albrecht Reimold, Członek Zarządu Porsche AG ds. produkcji i logistyki.

porsch-jd3

Przygotowywane przez instytut J.D. Power zestawienie „Initial Quality Study” służy do porównania oceny jakości pojazdów po 90 dniach od chwili odbioru. W ramach tegorocznej, trzydziestej już edycji badania, organizowanej w okresie od lutego do maja 2016 roku, zebrano opinie ponad 80 tysięcy amerykańskich kierowców. W ankietach oceniali oni swoje samochody pod kątem 233 kryteriów, takich jak wrażenia z jazdy czy układ napędowy.