POZNALIŚMY SIEDMIU FINALISTÓW CAR OF THE YEAR 2021

Citroen C4, CUPRA Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Skoda Octavia, Toyota Yaris i Volkswagen ID.3 to siódemka finalistów tegorocznego plebiscytu Car of the Year 2021.

Zwycięzcę wyłonionego przez jury z 23 krajów europejskich poznamy 1 marca.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Car of the Year to jedna z najważniejszych nagród motoryzacyjnych. Samochód Roku 2021 wybierany jest przez 60 cenionych dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. Na finalnej liście samochodów nominowanych do prestiżowej nagrody znalazł się Formentor. To pierwszy w pełni autorski model nowej marki. CUPRA narodziła się w lutym 2018 roku i oferuje nowe portfolio produktów, w którego skład wchodzą: Ateca, Leon i właśnie Formentor.

– Nominacja CUPRY Formentor do tegorocznej nagrody Car of the Year jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia całego zespołu. CUPRA Formentor to model wybijający markę na pełną niezależność, a jego pojawienie się na rynku to także swego rodzaju przełom. Model wyznacza niespotykany dotąd standard. Wraz z jego premierą dołączaliśmy do nowego rozwijającego się segmentu w Europie – powiedział Wayne Griffiths, prezes CUPRA i SEAT.

Model łączy w sobie osiągi samochodu sportowego z zaletami SUV-a. Szeroka gama układów napędowych, w tym dwie wersje hybrydowe plug-in, łączność z siecią, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz rozwiązania zapewniające komfort przenoszą crossover coupe na nowy poziom.