RAJD BARBÓRKA 2011: SUBARU W AKCJI

Na starcie 49. Rajdu Barbórka. Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie nie zabraknie Wojtka Chuchały i Kamila Hellera, reprezentantów Lotos – Subaru Poland Rally Team i Mistrzów Polski, Słowacji oraz CEZ-FIA w grupie N.

Barbórka to coroczne święto sportów motorowych i szczególny rajd, określany przez zawodników mianem magicznego. Historia Ogólnopolskiego Kryterium Asów sięga 1972 roku, a w tym czasie zyskało ono markę i prestiż, jakich nie powstydziłyby się dużo bardziej wymagające i dłuższe zawody. Jednak właśnie taki jest charakter Barbórki, której krótkie i techniczne próby są tylko zapowiedzią wielkiego finału, rozgrywającego się na ulicy Karowej. O występie na śliskiej kostce marzy także załoga L-SPRT, Wojtek Chuchała i Kamil Heller.

– Wybieramy się do Warszawy trochę pojeździć i się pościgać, ale też zrobić show dla kibiców, żeby pokazać się przed nimi z jak najlepszej strony. Nasz STI zyska kilka dodatkowych koni, bo przejdzie delikatne modyfikacje, więc sam z siebie również będzie chciał być nieco szybszy. Barbórka to także podziękowanie dla Zespołu i naszych Partnerów: Subaru Import Polska, Lotos Oil z marką olejów Lotos Quazar, Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Prosperplast, Sony VAIO, SJS oraz Onet.pl, więc postaramy się dać im powody do satysfakcji również podczas tego rajdu. Do zobaczenia w Warszawie! – mówił Wojtek Chuchała.

– W tym roku pogoda nie powinna nas raczej zaskoczyć, niemniej niezależnie od warunków na trasie, postaramy się pojechać na maksimum naszych możliwości, aby móc zaprezentować się na Karowej. Mamy nadzieję, że Barbórka o zupełnie innym niż w ubiegłych latach charakterze również da nam wiele przyjemności i będzie odpowiednim podziękowaniem dla całego Zespołu za świetną pracę w sezonie 2011, a także dla wszystkich kibiców za gorący doping – uzupełnił Kamil Heller.