RAJD BARBÓRKA LEGEND 2014: KAROWA JAK ZA DAWNYCH LAT

lancia delta legendy

Adam Kacprzyk i Marcin Kacprzyk prowadzący Lancię Delta HF Integrale wygrali Barbórkę Legend. Załoga reprezentująca barwy Automobilklubu Polski była najszybsza na czterech z sześciu sobotnich odcinków specjalnych.

Drugie miejsce w klasyfikacji Barbórki Legend wywalczyli Wojciech Bełtowski i Michał Bojar. Załoga startująca Audi Sport Quattro straciła do zwycięzców 10.5 sekundy i triumfowała na trasie dwóch prób.

Trzecią pozycję wywalczyli Arkadiusz Kula i Magda Wilk (Opel Kadett GR/E 2L), tracąc do Adama Kacprzyka niespełna 17 sekund.

Łączny wiek samochodów z czołowej trójki to aż 93 lata! Najstarszym spośród nich był Opel załogi Kula i Wilk, który pochodził z 1976 roku. W Barbórce Legend ostatecznie sklasyfikowano 32 ekipy.

Wieczorem wszystkie załogi zameldowały się na ulicy Karowej. W szpalerze widzów, w blasku latarni i fleszy aparatów fotograficznych wszyscy przejechali trasę najsłynniejszego kryterium ulicznego w Polsce. Za każdym razem poprowadzili ich Andrzej Wodziński i Marek Pawłowski – wielokrotny dyrektor Rajdu Mazowieckiego i Rajdu Orlen, ubiegłoroczny komandor Barbórki Legend.