RAJD CIESZYŃSKA BARBÓRKA 2023: POZNALIŚMY HARMONOGRAM I SZCZEGÓŁY!

ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka odbędzie się w dniach 17-18 listopada.

Dla wielu zawodników klasyk rozgrywany na południu Województwa Śląskiego jest tradycyjnym zakończeniem sezonu rajdowego. W tym roku w imprezie wezmą udział zawodnicy trzech mistrzowskich cykliRajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.


Zobacz także:

RAJD BARBÓRKA

RAJDY


 

Park serwisowy zlokalizowany będzie w tym roku przy ul. Adolfa Bolko Kantora w Cieszynie. Publikacja listy zgłoszeń zaplanowana jest na 14 listopada. Wtedy dowiemy się, kto wystartuje w 47. edycji popularnej „Cieszynki”. Zawodnicy pojawią się w Cieszynie już 17 listopada. Wtedy to o poranku odbędzie się odbiór administracyjny i badanie kontrolne samochodów. Załogi ruszą też na zapoznanie z trasą.

Rajd rozpocznie się oficjalnie w piątek, 17 listopada. Ceremonia startu odbędzie się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie. Jej start zaplanowano na godzinę 18:55 w przypadku SKJS oraz na godzinę 20:25 w przypadku rajdu okręgowego. Następnie zawodnicy wystartują do prologu, który poprowadzi uliczkami niedaleko centrum miasta. Zawodnicy SKJS wyruszą na niego o godzinie 19:00, zaś załogi RO o godzinie 20:30. Czasy osiągnięte na widowiskowym prologu nie będą wliczane do klasyfikacji generalnej rajdu – będzie to wielkie rajdowe święto skierowane głównie do kibiców.

Właściwa część rajdu to już sobota, 18 listopada. Wtedy to na zawodników czeka sześć wymagających odcinków specjalnych. Załogi będą rywalizowały na próbach w Zamarskach oraz Lipowcu. Druga z tych prób nazwana jest imieniem Zbigniewa Cieślara, jako uhonorowanie tego wspaniałego zawodnika. Dla zawodników rajdu okręgowego trasa rajdu liczyła będzie 49 kilometrów oesowych, zaś dla zawodników startujących w ramach SKJS 25 kilometrów oesowych.

Ceremonię mety rajdu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie zaplanowano na godzinę 17:25 dla uczestników Rajdowych Mistrzostw Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz na godzinę 18:40 dla uczestników Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.