RAJD CYPRU 2012: SKODA PODWÓJNYM MISTRZEM IRC

Zespół fabryczny Škoda Motorsport dodał do swoich osiągnięć kolejny sukces rajdowy. Andreas Mikkelsen i Ola Floene, załoga Fabii Super 2000, zwyciężyli w tegorocznych zawodach IRC.

Skoda trzeci raz z rzędu zdobyła mistrzowski tytuł IRC zarówno w kategorii Producentów, jak i Kierowców.

– Tegoroczne sukcesy niewątpliwie należą do wyników, które umacniają naszą pozycję w świecie motorsportu. Trzecie z rzędu zwycięstwo w kategorii Producentów i Kierowców sprawia, że Škoda to najbardziej utytułowana marka w historii IRC. Jesteśmy również zadowoleni z wygrania Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku, ponieważ tamtejszy rynek jest bardzo istotny dla naszego rozwoju. Mistrzostwo Europy oraz sześć krajowych tytułów mistrzowskich to także niezwykłe osiągnięcie. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszych sukcesów – mówi Michal Hrabánek, szef działu Motorsport.

Andreas Mikkelsen okazał się także pierwszym kierowcą w historii, który zdobył mistrzowski tytuł IRC drugi raz z rzędu. Przypieczętował on swój sukces podczas Rajdu Cypru, gdzie dojechał do mety na drugiej pozycji. Prowadząc Fabię Super 2000 pojawił się na 11 wydarzeniach z tej serii, wygrywając 2 z nich (Rajdy Azorów i Rumunii).

Jan Kopecký wziął natomiast udział w 6 rajdach, wygrywając na Wyspach Kanaryjskich i na Sycylii. Sukcesy marki potwierdził dodatkowo Juho Hänninen, który mimo pojawienia się tylko w 4 rajdach, wygrał aż 3 z nich (Irlandia, Belgia, Czechy).

Škoda dzięki trzeciemu z rzędu zwycięstwu w kategorii Producentów i Kierowców, stała się najbardziej utytułowaną marką w historii zawodów IRC. Ponadto, Hänninen i Markkula wygrali tegoroczne Mistrzostwa Europy, Chris Atkinson i Stephane Prevot – Mistrzostwo Azji i Pacyfiku, a Jan Kopecký i Pavel Dresler triumfowali w mistrzostwach Czech. Kierowcy Fabii Super 2000 zdobyli także mistrzowskie tytuły w Austrii, Niemczech, Słowenii, Turcji i Bułgarii.