RAJD KARKONOSKI 2012: KAJTO PO RAZ TRZECI

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impeza) wygrali 27. Rajd Karkonoski, trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012. Są tym samym w tym sezonie niepokonani. Na drugim stopniu podium w Jeleniej Górze stanęli Wojciech Chuchała i Kamil Heller (Subaru Impreza), a na trzecim – Łukasz Habaj i Piotr Woś (Mitsubishi Lancer).

Drugi etap zmagań nie zmienił kolejności w czołówce. Co prawda opady deszczu podczas popołudniowej pętli sprawiły wielu kierowcom sporo problemów – wyjechali bowiem z Parku Serwisowego na slikach – ale na szczęście rajd przebiegł bardzo bezpiecznie. Kajto kontrolował sytuację, było wiadomo, że tylko niespodziewane wydarzenie może mu odebrać zwycięstwo.

Świetnie spisali się w Karkonoszach Wojtek Chuchała i Kamil Heller, którzy potwierdzili, że czynią stałe postępy. Łukasz Habaj i Piotr Woś sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę.

Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (tym razem w barwach Peugeot Sport Polska Rally Team) dojechali do mety tuż za podium, zdobywając cenne punkty do klasyfikacji RSMP.

Ponieważ etapu nie ukończyli Tomasz Kuchar i Daniel Dymarski (Subaru Impreza) oraz Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Skoda Fabia S2000), bardzo wysoko sklasyfikowani zostali Marcin Gacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer). Jan Chmielewski i Jakub Gerber (Citroen DS3), najszybsi wśród załóg w samochodach z napędem na jedną oś, imponują regularnością. Szósta lokata jest w pełni zasłużona, biorąc pod uwagę różnice czasowe.

Jakby nie patrzeć – układ pierwszej dziesiątki jest zaskakujący…

Drugiego dnia w systemie Superally jechali Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek (Peugeot 207 S2000) zdobywając punkty w klasyfikacji etapu. Pokazali się też Mariusz Nowocień i Bartłomiej Jakubowski (Mitsubishi Lancer Evo X RS).

WYNIKI RAJDU

1. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza RT) – 1:46.2 godz.;
2. Wojciech Chuchała i Kamil Heller (Subaru Impreza STi TMR 10) – strata 1.46,0 min.;
3. Łukasz Habaj i Piotr Woś (Mitsubishi Lancer IX RS) – 2,54,9 min.;
4. Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Peugeot 207 S2000) – 1.28,4 min.;
5. Marcin Gacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer) – 7.55,8 min.;
6. Jan Chmielewski i Jakub Gerber (Citroen DS3) – 8.33,5 min.;
7. Szymon Kornicki i Robert Hundla (Citroen DS3) – 9,36,6 min.;
8. Radosław Raczkowski i Mariusz Kosiński (Citroen DS3) – 9.55,7 min.;
9. Filip Nivette i Artur Natkaniec (Ford Fiesta) – 10.31,8 min.;
10. FELIX i Adam Grzelka (Mitsubishi Lancer IX RS) – 10.43,5 min.