RAJD MONTE CARLO 2013: KOŚCIUSZKO WRAZ Z LOEBEM

Kosciuszko 1_portretMC

Michał Kościuszko na zaproszenie FIA weźmie we wtorek udział w oficjalnej konferencji przed Rajdem Monte Carlo. Dla polskiego kierowcy to pierwsza konferencja, podczas której wspólnie z tak doświadczonymi zawodnikami, jak m.in. 9-krotny Mistrz Świata Sebastian Loeb, będzie mówił o swoim pierwszym starcie w kategorii WRC.


Zobacz także:
RAJDY


– Zaproszenia FIA do udziału w konferencji inaugurującej sezon 2013 to dla mnie duże wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że znajdę się w gronie tak doświadczonych zawodników, jak Loeb czy Mads Ostberg. Świetnie będzie również usiąść obok mojego kolegi Seba Ogiera, z którym ścigaliśmy się jak równy z równym w klasyfikacji JWRC. Teraz ponownie przyjdzie nam spotkać się w królewskiej kategorii WRC – powiedział Michał Kościuszko.

Przygotowania do startu w Rajdzie Monte Carlo załoga Lotos Rally Team rozpoczęła od testów we Włoszech. Michał miał okazję przetestować trzy rodzaje opon nowego producenta DMACK, na których po raz pierwszy wystartuje w rajdzie. Wtorek Michał i Maciek rozpoczną od odcinka testowego. Na trasę rajdu zawodnicy wyjadą w środę, 16 stycznia br. W pierwszym dniu rajdu zawodnicy mają do pokonania – cztery odcinki specjalne o łącznej długości 135,40 kilometrów OS-owych.

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Rally Team jest Grupa Lotos. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko w Mistrzostwach Świata w kategorii WRC są także marka paliw Lotos Dynamic, marka olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull.

Kosciuszko 2_MC2013