RAJD POLSKI 2012: SKODA – LAPPI ZASTĄPI HANINNENA

Podczas 69. Rajdu Polski, który rozpocznie się w najbliższy piątek, 28 września w Mikołajkach Škodą Fabią Super 2000 pojedzie Esapekka Lappi. Jest to przedostatnia runda tegorocznych Mistrzostw Europy.

W Zespole Škoda Motorsport wystąpi nowy kierowca, 21-letni Fin – Esapekka Lappi. Fakt, że Juho Hänninen zapewnił marce tegoroczny tytuł mistrza kontynentu, skłonił zespół do przetestowania nowego, młodego talentu. Lappi i jego pilot Janne Ferm wystąpią więc na mazurskich trasach.

– Będzie to nasz debiut w zespole fabrycznym Škody. Już nie możemy się doczekać naszego występu. Szutrowe drogi występujące na odcinkach Rajdu Polski są podobne do tych, które znam z Finlandii. Pragniemy dać z siebie wszystko i zakończyć ten rajd z sukcesem – mówi Esapekka Lappi.

Zwyciężając we wszystkich siedmiu eliminacjach, które składały się na tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Finlandii, Esapekka Lappi wykazał się olbrzymim talentem. Zdobył międzynarodowe uznanie. teraz postara się to potwierdzić w rywalizacji z polskimi (i nie tylko) kierowcami.

Juho Hänninen, startujący w fabrycznym zespole Škoda Motorsport, stał się pierwszym kierowcą na świecie, który zwyciężył w Rajdach IRC (2010), SWRC (2011) oraz w Mistrzostwach Europy.


Zobacz także:
RAJD POLSKI 2012: FIŃSKIE KWALIFIKACJE
RAJD POLSKI 2012: PREMIERA CITROËNA DS3 R1
RAJD POLSKI 2012: POWIEDZIELI PRZED STARTEM
RAJD POLSKI 2012: 54 ZAŁOGI NA LIŚCIE ZGŁOSZEŃ
RAJD POLSKI 2012: KOŚCIUSZKO BĘDZIE TESTOWAŁ
RAJD POLSKI 2012: BOUFFIER W PEUGEOT 208 R2
RAJD POLSKI 2012: HOŁOWCZYC POJEDZIE SUBARU
RAJD POLSKI 2012: BARDZIEJ KOMPAKTOWA TRASA
RAJD POLSKI 2011: ARCHIWUM