RAJD POLSKIE SAFARI 2022: KUBICZEK I STANISZEWSKI ZWYCIĘZCAMI

Marek Kubiczek i Maksymilian Staniszewski wygrali 41. Rajd Polskie Safari.

Załoga jadąca Can-Am Maverick X3 na ostatnim odcinku specjalnym odrobiła stratę do dotychczasowych liderów.


Zobacz także:

RAJD POLSKIE SAFARI

SPORT


 

Jeszcze przed startem do ostatniej próby rajdu wydawało się, że blisko minutowa przewaga Piotra Otko i Karoliny Otko (Can-Am Maverick X3) pozwoli im bezpiecznie dowieźć do mety pierwszą pozycję. Jednak drugi przejazd próby Jednorożec wywrócił klasyfikację czołówki do góry nogami.

Otko zajął na niej dopiero szóste miejsce i w efekcie spadł na drugą pozycję, przegrywając z Kubiczkiem w końcowej klasyfikacji rajdu o niespełna 3 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Jacek Żak i Artur Kordala w Polarisie RZR Pro XP, tracąc do zwycięzców prawie 2 minuty.

Swoistą pętlą zamknął rywalizację w 41. Rajdzie Polskie Safari Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję. Kierowca BMW X3 CC wygrał pierwszy i… ostatni odcinek. Jednak wygrana na próbie Jednorożec nie pozwoliła mu zniwelować start na tyle, aby wrócić na podium. Hołowczyc ostatecznie stracił blisko 3 minuty i zakończył walkę w Przasnyszu na czwartym miejscu.

Wśród zawodników walczących w Mistrzostwach Polski w Rajdach Baja najlepszy był Maciej Giemza na motocyklu Husqvarna FR450 Rally. Klasyfikację Pucharu Polski w Rajdach terenowych wygrała załoga Karol Lenkiewicz / Tomasz Janik w Can-Am Maverick X3, a runda pucharu Dacia Duster Motrio Cup padła łupem Jacka Woszuka i Wojciecha Jermakowa.

CZOŁÓWKA KLASYFIKACJI KOŃCOWEJ 41. RAJDU POLSKIE SAFARI

1. Marek Kubiczek / Maksymilian Staniszewski Can-Am Maverick X3
2. Piotr Otko / Karolina Otko Can-Am Maverick X3 +0:02.9
3. Jacek Żak / Artur Kordala Polaris RZR Pro XP +1:52.1
4. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja BMW X3 CC +2:52,2
5. Jarosław Kalinowski / Michał Pielużek Polaris RZR Pro XP +4:30.4