RAJD SARDYNII 2013: COMA WYGRAŁ, PRZYGOŃSKI 9

Przygonski2_stage5

Awansem w klasyfikacji generalnej Kuba Przygoński zakończył ostatni etap Sardegna Rally Race – III eliminację Mistrzostw Świata Cross-Country FIM.

Motocyklista Orlen Team i Automobilklubu Polski finalnie zajął dziewiąte miejsce i obronił trzecią pozycję w łącznych wynikach cyklu. Po raz trzeci w rajdzie zwyciężył, dotąd niepokonany w żadnej z tegorocznych rund Mistrzostw Świata – Marc Coma.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Najbardziej zaciekła walka tej edycji włoskiego klasyka toczyła się jednak o kolejne pozycje na podium i trwała do ostatniego kilometra. Po ostatnim, piątym etapie, który padł łupem Alessandro Botturiego, doszło do sporych przetasowań w czołówce rajdu. Drugie miejsce obronił Paulo Goncalves (strata 7.05 min.) – trzeci na dzisiejszej próbie. Z 3. stopnia podium musiał z kolei ustąpić Cyril Despres na rzecz Joana Pedrero (7.16 min.), który zajął dziś świetną, druga lokatę etapową. Warto podkreślić, że różnica czasowa pomiędzy drugim, a czwartym zawodnikiem wyniosła wyłącznie 35 sekund!

– To był niewiarygodnie agresywny wyścig. O tym, jak zacięta odbyła się tu walka świadczą minimalne różnice czasowe pomiędzy zawodnikami. Bardzo dostaliśmy w kość, bolą mnie wszystkie mięśnie, a najbardziej ręce. Cały czas jechaliśmy po dziurach i kamieniach, gdzie dobijało zawieszenie, a całą moc uderzenia przejmowaliśmy na siebie. Był to jednak bardzo dobry wyścig, a jego trud nakręcał piękno rywalizacji. Będę jeszcze trenował przed Dakarem w bardzo podobnym terenie, już teraz dużo jeździłem w Hiszpanii wraz z Marc’kiem Comą. Nie jest to łatwa nawierzchnia, ale bardzo potrzebny jest taki trening, by celować w czołowe lokaty podczas Dakaru, ciągnącego się po południowoamerykańskich bezdrożach. Jestem zadowolony z wyniku, obroniłem trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej cyklu Mistrzostw Świata – powiedział Kuba Przygoński.

Kolejna eliminacja Mistrzostw Świata to Desafio Ruta 40 rozgrywana już za dziesięć dni w Argentynie. Zawodnik Orlen Team i Automobilklubu Polski nie weźmie w niej udziału. Ponownie Kubę Przygońskiego w akcji będzie można zobaczyć 27 lipca na trasach 5. eliminacji MŚ, podczas brazylijskiego Rally Dos Sertoes.

Wyniki Sardegna Rally Race 2013
1. Marc Coma (KTM) – 15:54.20 godz.;
2. Paulo Goncalves (Honda) – strata 7.05 min.;
3. Joan Pedrero (Beta) – 7.16 min.;
4. Cyril Despres (Yamaha) – 7.27 min.;
5. Alessandro Botturi (Yamaha) – 7.40 min.;
6. Andrea Mancini (Beta) – 9.58 min.;
7. Paolo Ceci (Yamaha) – 16.36 min.;
8. Ruben Faria (KTM) – 23.55 min.;
9. Kuba Przygoński (KTM) – 44.04 min.;
10. Helder Rodriguez (Honda) – 58.45 min.