RAJD ŚWIDNICKI 2013: JAREK SZEJA W CITROENIE

C2R2 1_Szeja

Wkrótce staruje rajdowy sezon 2013 w Polsce, dlatego wielu kierowców zdradza swoje długo utrzymywane tajemnice dotyczące planów startów na najbliższe kilka miesięcy. Nie inaczej jest w przypadku Jarka i Marcina Szejów.

Sympatyczni bracia z Ustronia w tym sezonie również pojawią się na trasach rajdowych i co istotne w zupełnie nowym dla nich samochodzie. Rajdową bronią używaną w tym sezonie będzie Citroen C2 R2 w najmocniejszej wersji MAX.


Zobacz także:
RAJDY


Jarosław Szeja po raz pierwszy będzie miał okazję poprowadzić samochód z sekwencyjną skrzynią biegów. Celem zespołu GK Forge Rally Team będzie w tym roku powtórzenie wyniku z 2009 roku, czyli zdobycie Rajdowego Pucharu Polski 2013 w klasyfikacji generalnej.

Obsługą samochodu zajmie się stajnia EVO TECH z Wisły, która to posiada bogate doświadczenie z tego typu samochodami. Starty wspiera Zakład Obróbki Plastycznej GK FORGE z Goleszowa, który w tym roku obchodzi 30 lecie swojego istnienia.

W chwili obecnej trwają gorące przygotowania do pierwszej eliminacji, którą będzie 41. Rajd Świdnicki Krause (12 – 13 kwietnia), w najbliższych dniach załoga odbędzie testy samochodu w okolicach Cieszyna, w których udział weźmie Kajetan Kajetanowicz.

C2R2 2_braci Szeja

Fot.: M. Niechwiadowicz