RAJD VOSGIEN: WYGRANA ROBERTA KUBICY NA ASFALCIE

Kub_0271999

Trudna trasa Lotos 70. Rajdu Polski pokonała przed tygodniem Roberta Kubicę i Macieja Barana. Na asfalcie polska załoga spisuje się znacznie lepiej – nasi odnieśli zwycięstwo w Rallye Vosgien we Francji.

Zawody zaliczane były do zaledwie do Pucharu Francji, ale stanowią co roku ważny etap przygotowań dla załóg uczestniczących w Mistrzostwach Świata. Kubica i Baran w Citroenie DS3 RCC wyprzedzili następnych na mecie Quentina Gilberta aż o 4.18 minuty.

Rallye Vosgien rozegrany został na dziesięciu odcinkach specjalnych o długości 140 kilometrów. Impreza ma swoisty prestiż – w 2001 roku zwyciężył w zawodach Sebastien Ogier, rok temu – Mikko Hirvonen.

Kolejny start polskiej załogi to udział w Rajdzie Francji, rundzie Mistrzostw Świata. Polak w ostatnich zawodach cyklu (Rajd Australii) nie uczestniczył, jechał bowiem w Rajdzie Polski. Teraz czeka go ważny sprawdzian – w klasyfikacji WRC2 jest bowiem drugi (wyprzedził go zwycięzca z Australii – Abdulaziz Al-Kuwari).