RAJD WYSP KANARYJSKICH: SKODA GOTOWA DO WALKI

Škoda jest gotowa na to, by zgarnąć kolejne punkty zbliżające ją do zdobycia trzeciego tytułu Mistrza IRC. Okazja nadarzy się już w dniach 15-17 marca, kiedy rozegrany zostanie Rajd Wysp Kanaryjskich.

Po raz pierwszy w tym roku na starcie pojawi się duet Jan Kopecký i Pavel Dresler ze Skoda Motorsport (zespół fabryczny). Na Wyspach Kanaryjskich rywalizować będzie również aktualny mistrz IRC, Andreas Mikkelsen, który także poprowadzi Fabię Super 2000.

Škoda znakomicie rozpoczęła tegoroczny sezon IRC: w pierwszym rajdzie sezonu, na Azorach zwyciężył Mikkelsen, a Juho Hänninen na mecie pojawił się jako drugi. W minionych latach, Wyspy Kanaryjskie okazywały się dla załóh w samochodach marki bardzo szczęśliwe: zarówno w 2010, jak i w 2011 roku rajdy kończyły się „dubletem” dla Škody.

Tegoroczna trasa rajdu liczy 15 odcinków specjalnych, o łącznej długości 241 kilometrów. Oczekuje się, że jak zwykle rozegra się tu zacięta walka o zwycięstwo – rok temu Hänninen pokonał Kopeckiego jedynie o 1,5 sekundy.

Oprócz tego, że na liście startowej znajduje się ubiegłoroczny mistrz IRC i zwycięzca pierwszego rajdu w nowym sezonie, Andreas Mikkelsen reprezentujący Skoda UK Motorsport, także Sepp Wiegand ze Skoda Auto Deutschland liczy na swój dobry wynik – zwłaszcza po swoim udanym debiucie w serii IRC (czwarte miejsce w Rajdzie Azorów). Alberto Hevia prowadzący prywatną Fabię Super 2000, będzie rywalizował na swym rodzimym terenie.

Škoda uruchomiła specjalny serwis wideo dotyczący kolejnych rajdów, w których bierze udział dział Motorsportu. Najciekawsze momenty, wywiady z kierowcami i pozostałymi członkami zespołu dostępne są pod adresem: www.youtube.com/motorsportskoda.