RAJD ŻUBRÓW 2019: START I META W ZAKOPANEM

lubiak1

Automobilklub Krakowski przygotowuje 53. edycję Rajdu Żubrów – imprezy, zainicjowanej w 1966 r. przez znakomitego kierowcę, Sobiesława Zasadę.

W tamtym roku zdobył on swój pierwszy tytuł mistrza Europy (równoznaczny z mistrzostwem świata, bowiem mistrzostwa Europy były wtedy najważniejszym cyklem rajdowym).


Zobacz także:

RAJDY


 

– Pierwsze roczniki „Żubrów” miały swą bazę w Zakopanem i były rozgrywane na drogach Podtatrza, Spiszu i Orawy. Potem przyszły znaczące ewolucje tej koncepcji, rajd startował z Krakowa i miał metę w Zakopanem, ale były też lata, gdy bazę stanowiły Myślenice. Teraz w znacznej mierze powróciliśmy do źródeł sprzed ponad półwiecza – start i meta są w Zakopanem, a trasa prowadzi drogami powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego – przypomina Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów.

logo- rajd zubrow1

– Nasza impreza jest organizowana przede wszystkim z myślą o byłych zawodnikach i o działaczach sportów motorowych, ale także o sympatykach automobilizmu. Zawody mają charakter sportowo- towarzyski, kończą się tradycyjnym Balem Żubrów i wyróżniają się spośród innych imprez tym, że obowiązują w nich współczynniki wieku kierowców, przez które są przemnażane rezultaty prób sportowych – uzupełnia Małgorzata Dybczyk, wicedyrektor do spraw sportowych.

Lista zgłoszeń jest otwarta do 6 października, jej publikacja nastąpi 15 października. Bazą jest zakopiański hotel Mercure Kasprowy. Odbiór administracyjny i badanie kontrolne odbędzie się w piątek 18 października, start do rajdu – sprzed hotelu Mercure Kasprowy w sobotę 19 października od godz. 9, meta – tamże od godz. 16.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Automobilklubu Krakowskiego (http://www.automobilklub.krakow.pl/index.php?mid=31).

GCh