RAJDY: JAROSŁAW SZEJA W SUBARU – PLANY NA SEZON 2015

szeja_prze1

Kierowca Automobilklubu Polski Jarosław Szeja i jego brat Marcin ujawnili swoje plany na sezon 2015. Zmian będzie bardzo wiele.

Zdobywcy tytułu mistrzowskiego w Pucharze Fiesty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski (RSMP 2014) postanowili startować za granicą nowym samochodem.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

Rajdową emigrację wyróżnia to, że zazwyczaj decydują się na nią zawodnicy osiągający doskonałe wyniki na krajowym podwórku. W sezonie 2015 na taki krok zdecydowali się bracia z Ustronia, którzy za cel swojej podróży wybrali Czechy i tamtejsze krajowe mistrzostwa.

Nową bronią do walki o ułamki sekund będzie Subaru Impreza, którą wspomniany duet wystartował podczas ubiegłorocznego Praskiego Rallysprintu. Pomimo bardzo udanego debiutu, kierowca z dużą rezerwą mówi o oczekiwaniach przed sezonem.

szeja_prze2

Jarosław Szeja (GK Forge Rally Team – Automobilklub Polski): Zabrzmi to jak banał, ale ten rok poświęcamy przede wszystkim na naukę nowego samochodu. To początek naszej przygody z autem czteronapędowym i za priorytet stawiamy sobie poznanie możliwości i typowych zachowań Imprezy. Mieliśmy już testy, na których przejechaliśmy ponad 100 km i mamy już jakieś pierwsze wizje jak ta jazda będzie wyglądać. W Subaru wszystko dzieje się o wiele szybciej niż w ośkach i trzeba zrobić jeszcze dużo kilometrów, aby nauczyć się za tym autem nadążać. Dlatego postanowiliśmy spędzić w nowej rajdówce aż 11 rajdowych weekendów – pojedziemy wszystkie rundy Mistrzostw Czech i dodatkowo 5 innych, bardzo ciekawych rajdów. Chcę przy okazji złożyć ogromne podziękowania dla naszych sponsorów za tak bogaty program startów, bez jednoczesnej presji na wynik. Oczywiście nie oznacza to, że będziemy przemierzać czeskie odcinki jak turyści! W miarę rozwoju umiejętności będziemy cieszyć naszą jazdą partnerów i kibiców, aby cała frajda nie przypadła tylko nam. Mówiąc o kibicach mam na myśli również tych krajowych, ponieważ w planach mamy okazjonalne starty w Polsce.

Marcin Szeja: Wyzwaniem na ten rok jest nauka nie tylko auta, ale również specyfiki czeskich OS-ów. Będziemy rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi, lokalnymi załogami, więc nie będzie łatwo. Z drugiej strony nigdy łatwo nie było, a zawsze radziliśmy sobie nieźle – mam nadzieję, że tak będzie i teraz. Trzymajcie kciuki!

Załogę Jarek Szeja i Marcin Szeja będziemy mogli oglądać na odcinkach dzięki oddanym partnerom, którzy nie tylko zapewniają zaplecze finansowe, ale są też pasjonatami rajdów i najbardziej zaangażowanymi kibicami braci z Ustronia. W skład tej grupy wchodzą firmy GK Forge Obróbka Plastyczna Metali, SATJAM – producent blachodachówki, Eurogold oraz hurtownia budowlana Minimax. Obsługą auta zajmie się czeska stajnia ROTO.

Pierwsza runda Mistrzostw Czech zaplanowana jest na ostatni weekend kwietnia (Rallye Šumava Klatovy 23-26.04.).