RALLY STAGE CUP 2017: WARUNKI BYŁY ZMIENNE (2. i 3. RUNDA)

rallycu11

Załoga w składzie Bartosz Gęsikowski i Paweł Pisz, jadąca Mitsubishi Lancerem Evo IV, wygrała II i III rundę Rally Stage Cup. Drugi czas zajęła załoga w BMW E30 – Leszek Dobrucki i Tomasz Brzozowski.

Na najniższym podium stanęli Mariusz i Krzysztof Kumor, jadący Hondą Civic. To właśnie oni najlepiej poradzili sobie z ciężkimi warunkami, panującymi na lotnisku w Stargardzie Szczecińskim.


Zobacz także:

SPORT


 

Rally Stage Cup to nowy cykl zawodów samochodowych z długimi odcinkami o charakterze przede wszystkim rajdowym, organizowany przez Automobilklub Stargardzki w województwie Zachodniopomorskim. Cykl powstał głównie z myślą o kierowcach, chcących rozwijać swoje umiejętności za kierownicą oraz realizować swoją pasję i marzenia w środowisku sportów motorowych.

II i III runda Rally Stage Cup odbyła się na lotnisku Kluczewo.

– Były to zawody, które wymagały sporej koncentracji i opanowania – towarzyszący rywalizacji silny wiatr, ulewy i opad gradu, znacząco podniosły poprzeczkę – zarówno dla uczestników jak i osobom odpowiedzialnym za organizację. Był moment, kiedy zastanawiałem się nad przerwaniem zawodów dla bezpieczeństwa osób biorących w nich udział, jednak obserwacje, raporty sędziów i wypowiedzi kierowców, pozwoliły podjąć decyzję o kontynuowaniu cyklu jeszcze tego dnia. Chciałbym przeprosić za wszelkie opóźnienia związane zarówno z rozpoczęciem zawodów jak również za te przerwy, które wystąpiły w dalszej części dnia – pogoda dała się we znaki nie tylko startującym załogom, ale też sędziom oraz mediom. Dziękuję wszystkim, którzy wytrwali, choć nie pozostało po nich suchej nitki – opowiada Hubert Nowicki, dyrektor Rally Stage Cup.

Organizator dziękuje też właścicielowi firmy Drogbud, gdzie tym razem zlokalizowane było biuro zawodów, a także firmie Trans-Mur za wszelką pomoc.

W poszczególnych klasach kolejno zwyciężyli:
* Klasa I – Tomasz Panasiuk i Błażej Roszak (Fiat Seicento);
* Klasa II – Michał Kogut (Honda Civic), Marek Bierdek i Paweł Kolbiarz (Honda Civic);
* Klasa III – Adrian Wilewski (Toyota Carina), Paweł Frąckowiak (Honda Civic);
* Klasa IV – Leszek Dobrucki i Tomasz Brzozowski (BMW E30), Mariusz Kumor i Krzysztof Kumor (Honda Civic), Paweł Kiełbasa i Marcin Handkowski (BMW E30);
* Klasa V – Bartosz Gęsikowski i Paweł Pisz (Mitsubishi Lancer Evo IV), Tomasz Buńka (Audi Quattro), Łukasz Zbrzeźny i Aleksandra Zbrzeźna (Audi S4);
* Klasa Gość – Przemysław Gąciarz (Citroen Saxo), Błażej Czekan (Peugeot 206).

Patronat medialny nad cyklem Rally Stage Cup obejmuje: ogólnopolskie czasopismo Rally and Race, portal internetowy Rajdy24.pl oraz NewsAuto.pl.

Agnieszka Kujawa
Fot.: Bartek Wałcerz