RALLYCROSS: BARDZO UDANY SEZON KABACIŃSKIEGO

Sosnova była ostatnią tegoroczną rundę Rallycross FIA CEZ Trophy oraz Mistrzostw Polski. Na tor zjechali wszyscy walczący o podium w Pucharze Europy Strefy Centralnej oraz zawodnicy na co dzień walczący w Mistrzostwach Europy w nowych Fordach Fiesta.

Łukasz Kabaciński: Poranek był dla nas tragiczny, pożar zaraz na pierwszym kilometrze treningu – ugaszony. Samochód przeżył, ale turbo już nie, ale jako że jeździł to pozostało startować. W jednej z kwalifikacji udało się nawet uzyskać trzeci czas, w sumie dało to mi piątą pozycję startową w finale. Pogoda robiła się coraz gorsza, czyli coraz lepsza dla nas, a moc już nie była tak ważna, udało mi się utrzymać po starcie blisko czołówki, która to walcząc między sobą kolejno się eliminowała, dzięki temu ostatecznie ukończyłem zawody na zaskakującym drugim miejscu. Warto walczyć do końca i być na mecie. Podsumowując: w bardzo mocnej stawce, po wielu przygodach, przy wsparciu bardzo licznej grupy kibiców udało się wywalczyć drugie miejsce w zawodach, oraz zdobyć na koniec sezonu liczne tytuły. Dziękuję za wsparcie żonie, mechanikom, Michałowi, wszystkim kibicom, oraz sponsorom. To nasz wspólny sukces! Do zobaczenia na Rajdzie Barbórka!

Tytuły zdobyte przez Łukasza Kabacińskiego w najwyższej klasie Supercars w sezonie 2012:
– Mistrz Polski;
– Wicemistrz Europy Strefy Centralnej (jako pierwszy Polak);
– Wicemistrz Austrii;
– Wicemistrz Czech

Partnerami zespołu są: Fiab, Grupa Trinity, Monitor AUDIO, Celtima, Audioświat, Besttechnology.pl, Rallyshop.pl. Samochód przygotowuje 4TURBO.