RED DOT AWARDS 2018: KOLEJNY SUKCES AUT MARKI KIA

kia_reddot_2

Stinger, pierwsze Gran Turismo marki Kia, Stonic – nowy crossover kompaktowych rozmiarów i trzeciej generacji miejskie Picanto zwyciężyły w swoich kategoriach w konkursie Red Dot Design.

Międzynarodowe jury złożone z ekspertów ds. designu przyznało Stingerowi tytuł „Best of the Best”, doceniając odważną stylizację tego modelu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Od czasu, gdy w 2009 roku Kia Soul po raz pierwszy triumfowała w konkursie Red Dot Design, do dzisiaj koreański producent sięgnął po wygraną aż 21 razy. Świetna passa dla modeli marki Kia trwa. W lutym samochody Kia zdobyły trzy nagrody w konkursie iF Design.

– Nasi designerzy w studiach rozrzuconych po całym świecie mogą być dumni z potrójnego zwycięstwa modeli Kia w tegorocznej edycji konkursu Red Dot Design. Międzynarodowy zespół ekspertów, którzy wchodzą w skład jury, po raz kolejny docenił pasję naszych stylistów w dążeniu do perfekcyjnego wyglądu samochodów marki Kia. Wygrana w kategorii Red Dot: Best of the Best po raz czwarty to naprawdę wyjątkowe osiągnięcie. Dzięki nowoczesnemu podejściu do klasycznego stylu gran turismo Kia Stinger prezentuje się wyjątkowo i jest dowodem na design wysokiej jakości w wykonaniu stylistów Kia – powiedział Peter Schreyer, prezes i szef designu w Kia Motors Corporation.

kia_reddot_1

Stinger, zaprojektowany w europejskim centrum designu Kia we Frankfurcie, łączy styl klasycznych modeli Gran Turismo z przestronnym i przytulnym wnętrzem w nowoczesnym wydaniu. Nawiązując do modeli tej klasy z lat 70-tych, Stinger ma proporcje sportowego coupé i muskularną linię nadwozia z wyraźnie zaznaczonymi tylnymi błotnikami, która nie pozostawia wątpliwości, że w tym samochodzie napęd jest przenoszony na tylne koła.

Stonic – kompaktowych rozmiarów crossover marki Kia zaprojektowany również w centrum designu, które znajduje się we Frankfurcie – oferuje nowoczesny wygląd nadwozia w połączeniu z podwyższoną pozycją za kierownicą i z funkcjonalnością samochodów typu SUV. Ponadto Stonic daje klientom największą możliwość personalizacji wyglądu, która kiedykolwiek była dostępna w samochodach marki Kia. Nabywcy mają do wyboru nie tylko szeroką ofertę dwukolorowych lakierów nadwozia, ale również spory wybór kolorystyki wnętrza.

Trzecia generacja Picanto – najmniejszego samochodu w gamie Kia – wnosi powiew świeżości do bardzo zachowawczego segmentu A. Nowe Picanto odznacza się energiczną stylistyką na zewnątrz i zaawansowaną technologicznie kabiną wykonaną z materiałów dobrej jakości. Wnętrze najmniejszego modelu marki Kia charakteryzuje się ogromną liczbą wersji kolorystycznych do wyboru. Pomimo niewielkich wymiarów na zewnątrz, przemyślana konstrukcja sprawia, że Picanto to jedno z najbardziej przestronnych aut w klasie.

kia_reddot_3

Do nagród kandydowało ponad 6 300 produktów z 59 krajów

Od momentu ustanowienia w 1955 roku przez Centrum Designu w Nadrenii Północnej- Westfalii w Niemczech, konkurs Red Dot Awards stał się jednym z najbardziej prestiżowych na świecie w dziedzinie designu. W skład jury wchodzi 40 niezależnych ekspertów, profesorów Akademii Sztuk Pięknych i dziennikarzy z całego świata.

Nagrody Red Dot Awards są przyznawane w trzech kategoriach – Product Design, Communication Design i Concept Design. Produkty, które biorą udział w konkursie są oceniane na podstawie takich kryteriów jak innowacyjność, jakość, funkcjonalność i ekologia. Do tegorocznej edycji konkursu firmy z 59 krajów zgłosiły ponad 6 300 produktów.

Oficjalne wręczenie nagród Red Dot Awards odbędzie się 9 lipca w Essen w Teatrze Aalto – operze zaprojektowanej przez Alvara Aalto.