RENAULT: 1500 SZKÓŁ OTRZYMA PAKIETY DROGA I JA

Pakiety_2

Do szkół podstawowych w całej Polsce trafi kolejnych 8400 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. Skorzysta z nich ponad 1500 placówek, we wszystkich województwach.

Zestawy służą do nauki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowania ekologicznych form transportu. Akcja jest elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.


Zobacz także:
RENAULT – KONKURS ORAZ PROGRAM EDUKACYJNY
BEZPIECZEŃSTWO


W ramach tegorocznej 14. edycji programu „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, Renault Polska ufundowało szkołom podstawowym kolejną partię pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”, z których skorzysta 1514 placówek w całym kraju. Zestawy są unikatowym narzędziem dydaktycznym przeznaczonym dla nauczycieli i uczniów, które zostało opracowane przez międzynarodowych ekspertów z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Pakiety „Droga i Ja” zostały podzielone na dwie grupy wiekowe 6-9 lat oraz 10-12 lat i składają się z dwóch części tematycznych: „Bezpieczeństwo dla wszystkich” oraz „Mobilność dla wszystkich”

Każdy zestaw zawiera 24 bogato ilustrowane zeszyty ćwiczeń, testy i dyplomy dla uczniów, karty dydaktyczne dla nauczyciela oraz plakat edukacyjny. Aby otrzymać materiały, wystarczyło wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety były przyznawane według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

Lista przyznanych pakietów wg województw (liczba szkół – liczba pakietów):
– dolnośląskie: 26 – 137;
– kujawsko-pomorskie: 24 – 100;
– lubelskie: 156 – 771;
– lubuskie: 30 – 165;
– łódzkie: 165 – 955;
– małopolskie: 258 – 1383;
– mazowieckie: 65 – 399;
– opolskie: 46 – 258;
– podkarpackie: 156 – 666;
– podlaskie: 40 – 207;
– pomorskie: 114 – 743;
– śląskie: 127 – 838;
– świętokrzyskie: 76 – 332;
– warmińsko-mazurskie: 15 – 78;
– wielkopolskie: 50 – 999;
-zachodniopomorskie: 60 – 359.

– Wszystkie szkoły, którym nie udało się zdobyć zestawów „Droga i Ja”, mogą bezpłatnie pobrać materiały ze strony internetowej programu bezpieczenstwo.renault.pl, a następnie je wydrukować, aby przeprowadzić zajęcia. Alternatywną możliwością jest skorzystanie z multimedialnego E-Learningu, umieszczonego na ww. stronie – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

E-Learning programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to innowacyjne, interaktywne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, składające się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i dla rodziców. W skład każdego modułu wchodzą animacje, quizy, gry i wiele ciekawostek związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na zakończenie kursu każdy otrzymuje certyfikat.

Dzieci, które chciałyby aktywnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej mogą założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa. Zadaniem klubowiczów jest prowadzenie aktywnych działań, dzięki którym zmienią swoje otoczenie. W 14. edycji programu, specjalnie dla członków SKB przygotowano liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami. Aby założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie bezpieczenstwo.renault.pl/skb.