RENAULT: BEZPIECZEŃSTWO DLA WSZYSTKICH – 14. EDYCJA

R 2_Pakiet_Droga_i_Ja_2

Renault Polska zaprasza szkoły podstawowe w całym kraju do udziału w 14. edycji programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

W ramach organizowanej akcji, koncern ufunduje zainteresowanym szkołom aż 8400 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. Te posłużą edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego i ekologicznego ruchu drogowego.


Zobacz także:
RENAULT – KONKURS ORAZ PROGRAM EDUKACYJNY
BEZPIECZEŃSTWO


Pakiety edukacyjne „Droga i Ja” to kompleksowe materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Zostały przygotowane przez międzynarodowych ekspertów i dydaktyków od problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zrównoważonego transportu. Na potrzeby tegorocznej, 14. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, zostanie wyprodukowanych 8400 pakietów edukacyjnych.

Jeden pakiet „Droga i Ja” składa się z 24 zeszytów ćwiczeń, testów i dyplomów dla uczniów, kart metodycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały są podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 i 10-12 lat, a także dwa zakresy tematyczne. Część „Bezpieczeństwo dla wszystkich” dotyczy zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, a część „Mobilność dla wszystkich” omawia sposoby ekologicznego transportu.

R 3_Pakiet_Droga_i_Ja_3

Każda szkoła podstawowa w kraju może zgłosić się po niezbędną dla niej ilość pakietów. Aby je otrzymać, wystarczy do 20 października 2013 wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety zostaną przyznane szkołom według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

– Celem programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz wykształcenie w nich ekologicznych postaw związanych z transportem. Do tej pory, nasza akcja objęła swoim zasięgiem ponad 800 000 dzieci z 3750 szkół podstawowych. Zachęcam do przyłączenia się do tegorocznej edycji programu i zgłoszenia się po bezpłatne pakiety edukacyjne „Droga i Ja”, które każdego roku otrzymują bardzo pozytywne opinie od dzieci i nauczycieli – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

R 1_Pakiet_Droga_i_Ja

Obok pakietów „Droga i Ja”, do pozostałych elementów programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” należą: interaktywny E-Learning, umieszczony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl oraz Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, których celem jest prowadzenie aktywnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego
w społeczności lokalnej. Dla najaktywniejszych klubów przewidziano liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami. Więcej szczegółów na www.bezpieczenstwo.renault.pl.

Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to jedna z najstarszych i największych inicjatyw dla dzieci na świecie, na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ekologicznego przemieszczania. Akcję wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Główna Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Program ma charakter międzynarodowy i jest realizowany od 2000 roku w 35 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 12 milionów dzieci, z czego przeszło 804 500 uczniów z 3750 szkół podstawowych w Polsce.