RENAULT: BEZPIECZNE ZAKUPY Z TABLETU R-LINK

Renault_49739

Renault i Atos nawiązały współpracę w celu zaoferowania kierowcom możliwości dokonywania bezpiecznych zakupów z pokładu samochodu za pośrednictwem tabletu R-Link, dostępnego w wielu modelach Renault.

Atos Worldline, spółka wyspecjalizowana w płatnościach elektronicznych i technologicznie zaawansowanych serwisach transakcyjnych, uruchamia platformę usług w chmurze dla Renault R-Link, pokładowego systemu multimedialnego z dostępem do usług on-line, montowanego już obecnie w wielu modelach gamy Renault.


Zobacz także:
GPS / AUDIO


Firma Atos Worldline powierzyła kwestie dotyczące łączności firmie Orange Business Services. Renault R-Link, wbudowany, multimedialny system zapewniający dostęp do usług on-line, przystosowany do użytkowania w samochodzie, jest wyjątkowo prosty w obsłudze dzięki dużemu ekranowi dotykowemu. Oferuje on dostęp do sklepu z aplikacjami, otwartego dla zewnętrznych partnerów i umożliwiającego stałe wzbogacanie i aktualizację tych aplikacji.

Ergonomia i poszczególne funkcje systemu zostały tak zaprojektowane, aby R-Link był najbezpieczniejszym dla kierowcy i samochodu rozwiązaniem tego rodzaju dostępnym na rynku.

Renault_49738

– Nasz stosunek do czasu i przestrzeni bardzo szybko się zmienia; jesteśmy w coraz większym stopniu mobilni, połączeni ze światem i wymagający, również podczas jazdy samochodem. Wprowadzając do swojej oferty R-Link, Renault postawiło sobie za cel zaoferowanie swoim klientom nie tylko odpowiadających im samochodów, ale również najbardziej innowacyjnych, spersonalizowanych i interaktywnych usług za przystępną cenę, podejmując w tym celu współpracę z całym „ekosystemem” partnerów w ramach modelu ekonomicznego „win-win”. Firma Atos Worldline, dzięki swojej wizji naszego rynku, potencjałowi innowacyjności oraz kompleksowej ofercie „smart mobility”, potrafiła nas przekonać i wspierać nas od samego początku tego projektu, stanowiącego przełom względem tradycyjnego zakresu działalności Renault oraz początek nowej epoki w kontaktach z naszymi klientami – powiedział Jean- François Martin, Dyrektor ds. Usług Międzynarodowych Renault.

Firma Atos Worldline, dzięki swoim możliwościom oferowania w skali światowej usług w chmurze i „pay-per-use”, potrafiła skonkretyzować te zamierzenia, wykorzystując swoje doświadczenie w dziedzinie platform usługowych, usług mobilnych i kontekstowych, M2M i Connected Machines, handlu elektronicznego i płatności. Dzięki współpracy z operatorem telekomunikacyjnym, jakim jest Orange, firma Atos Worldline była w stanie uzupełnić swoją ofertę o usługi uznanych w świecie operatorów w zakresie sieci komórkowych i łączności.

Orange Business Services dostarczy firmie Renault wszystkie karty SIM M2M, które zostaną zainstalowane w samochodach, w modułach M2M wraz z odpowiadającymi im abonamentami. Wymiana danych między samochodem a platformą Atos Worldline odbywać się będzie w sposób bezpieczny, za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej firmy Orange oraz sieci jej partnerów na terenie Europy.