RENAULT E-TECH TOUR 2022: PONAD 56 TYSIĘCY ODWIEDZAJĄCYCH

Ponad 56 tysięcy odwiedzających i 1131 jazd testowych najnowszymi samochodami elektrycznymi i hybrydowymi Renault.

Zakończyło się Renault E-Tech Tour, cykl dwudniowych wydarzeń zorganizowany w 10 miastach w Polsce, którego celem była promocja elektromobilności.


Zobacz także:

SKODA: JAK EFEKTYWNIE I BEZPIECZNIE ŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

ECO


 

Renault E-Tech Tour trwało od połowy września do połowy października br. i odwiedziło 10 miast, kolejno Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawę, Lublin, Katowice, Kraków i Wrocław. Ich mieszkańcy mieli możliwość zapoznać się nie tylko z najnowszą gamą w 100% elektrycznych samochodów Renault, jak Megane E-Tech electric, Zoe E-Tech electric, Kangoo E-Tech electric i Master E-Tech electric, ale także modeli z napędem hybrydowym: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Największą popularnością cieszyły się modele Megane E-Tech electric i hybrydowa Arkana. Dla zdecydowanej większości odwiedzających była to pierwsza okazja do przetestowania samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Doceniano możliwość odbycia jazdy testowej bez konieczności wizyty w salonie. Spośród obecnych osób ponad 45% to fani motoryzacji, którzy chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach, a prawie 43% z nich przybyło specjalnie po to, aby zobaczyć Nowe Renault Megane E-Tech electric. Auto zebrało bardzo pozytywne opinie wśród ankietowanych, większości (59,5%) najbardziej podobały się zaawansowane rozwiązania technologiczne, jak ekran, system multimedialny i systemy wspomagające kierowcę. Chwalono także design zewnętrzny i sylwetkę samochodu (52,3%) oraz jakość wykończenia wnętrza, użyte materiały i przestrzeń dla kierowcy i pasażerów (50,8%). Łącznie zrealizowano 1131 jazd próbnych.

Renault E-Tech Tour było okazją nie tylko do przetestowania najnowszych modeli, ale również porozmawiania z ekspertami. Wydarzenie zorganizowane zostało bowiem przede wszystkim z myślą o tym, aby przybliżać mieszkańcom miast najnowocześniejsze rozwiązania elektrycznych układów napędowych, które są przyjazne dla środowiska. Wielu odwiedzających ciekawiły kwestie związane zarówno z użytkowaniem na co dzień pojazdów elektrycznych, jak i kosztami ich eksploatacji. Szczegółowe informacje mogli uzyskać od przedstawicieli lokalnych autoryzowanych koncesjonerów Renault, którzy byli obecni na miejscu.

Łącznie aż 56 340 osób odwiedziło strefy ekspozycyjne Renault E-Tech Tour.