RENAULT: INAUGURACJA FABRYKI W ALGIERII

Renault_alg1

Carlos Ghosn, prezes Grupy Renault dokonał inauguracji algierskiej fabryki samochodów Renault Algérie Production. W zakładzie Renault, usytuowanym w miejscowości Oued Tlelat niedaleko Oranu, produkowane będzie nowe Renault Symbol.

Otwarcie fabryki odbyło sie w obecności Premiera Algierii Abdelmaleka Sellala i Ministra Przemysłu i Górnictwa Abdesselama Bouchouareba oraz francuskiego Ministra Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego Laurenta Fabiusa i Ministra Gospodarki, Przemysłu i Cyfryzacji Emmanuela Macrona.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Model jest ceniony w Algierii z powodu atrakcyjnego stosunku jakości do ceny, jakości wyposażenia, niezawodności i przestronności.

Nowy zakład posiada jedną linią produkcyjną, której wielkość produkcji w pierwszym etapie wynosić będzie 25 000 samochodów rocznie. W planowanym drugim etapie zostanie zwiększona do 75 000 samochodów rocznie, w połączeniu ze wzrostem liczby lokalnych podwykonawców oraz uruchomieniem wydziału blacharsko- lakierniczego.

Renaul_alg2

W ciągu ostatnich kilku miesięcy spółka Renault Algérie Production (RAP) zatrudniła blisko 350 pracowników. Wszyscy zostali odpowiednio przeszkoleni w samochodowym centrum szkoleniowym CFPA w Oranie przez specjalistów z Renault, a niektórzy z nich odbyli ponadto staż w zakładach Aliansu Renault- Nissan, w tym również w zakładzie w Rumunii.

Nowe Renault Symbol, produkowane w Algierii, będzie dysponowało wyższym poziomem wyposażenia, łącznie z systemem nawigacji GPS.

Renault jest największym producentem samochodów w Algierii, a jego udział w rynku na koniec września 2014 r. wyniósł ponad 25 procent.

Renault_alg3