RENAULT: NIEZAWODNOŚĆ SAMOCHODÓW WYRÓŻNIONA

Renault_31478

Magazyn Automobile opublikował ranking 100 najbardziej niezawodnych samochodów spośród modeli 25 marek. Siedem modeli Renault uplasowało się na podium w swoich kategoriach, a pozostałe modele tej marki weszły co najmniej do pierwszej dziesiątki.

Już w maju zeszłego roku w raporcie Pannenstatistik niemieckiego automobilklubu ADAC oceniono Twingo i Mégane jako doskonałe na podstawie produkcji Renault z czterech ostatnich lat.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Czołowa setka w rankingu niezawodności magazynu Automobile potwierdza ten trend: Twingo ponownie uplasowało się na podium, oferując poziom niezawodności określony jako „nadzwyczajny”, a Mégane i Mégane Coupé także znalazły się również na czele swoich kategorii. Modele Scénic, Grand Scénic, Laguna i Laguna Coupé zajęły drugie miejsce w swoich segmentach. miejsce w pierwszej trójce zajęło również nowe Clio III.

Wyniki rankingów niezawodności są owocem prac nad podniesieniem jakości w spółce Renault, zapoczątkowanych w ostatnich latach. Prace te prowadzone są globalnie, w każdej fabryce, w każdym kraju. Wszędzie na świecie zakłady produkcyjne Renault wdrażają te same standardy. Ścisła implementacja systemu produkcji Renault (Système de Production Renault – SPR) pozwala na realizację wymagań w zakresie jakości na szeroką skalę i w wielu różnych modelach.