RENAULT POLSKA WSPIERA DZIECI – GRAND SCENIC DLA STOWARZYSZENIA

ren-aniol1

Renault Polska rozpoczęło współpracę ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły i przekazało samochód Grand Scenic z silnikiem benzynowym TCe 130 w wersji Limited.

Auto będzie wykorzystywane przez najbliższy rok do codziennej pracy stowarzyszenia, które prowadzi działalność dobroczynną na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Samochód odebrała prezes stowarzyszenia, Katarzyna Konewecka- Hołój, w obecności ambasadorki stowarzyszenia, Anny Czartoryskiej- Niemczyckiej.

ren-aniol3

– Stowarzyszenie Piękne Anioły stara się zmieniać na lepsze życie dzieci, które już na starcie są pokrzywdzone m.in. przez złe warunki mieszkaniowe, w których dorastają. Chcemy, aby dzieci zobaczyły świat w lepszych barwach i widziały otwarte drzwi do swojej przyszłości
i dorosłego życia. Otrzymany samochód będzie wykorzystywany w naszych codziennych zadaniach i pozwoli nam docierać do dzieci wszędzie tam, gdzie nasza pomoc jest konieczna – powiedziała Katarzyna Konewecka- Hołój.

Przekazany Stowarzyszeniu Piękne Anioły Grand Scenic Limited z silnikiem TCe 130 jest wyposażony w systemy wspomagające prowadzenie oraz m.in. w system multimedialny R-Link i system nawigacji. To duży samochód rodzinny, który powinien odpowiadać codziennym potrzebom pracy stowarzyszenia.

ren-aniol2

– Działalność Stowarzyszenia Piękne Anioły wpisuje się w strategię odpowiedzialności biznesu Renault, w której jednym z czterech kierunków jest różnorodność. W Polsce zdecydowaliśmy się wspierać osoby niepełnosprawne fizycznie – Renault Handisport Team oraz dzieci z ubogich rodzin. Cieszymy się, że Renault Grand Scenic pomoże poprawić jakość życia potrzebujących dzieci i wspólnie będziemy mogli wywołać uśmiech na ich twarzach – powiedziała Agata Szczech, dyrektor komunikacji Renault Polska.

– Jako ambasadorka Stowarzyszenia Piękne Anioły cieszę się, że coraz więcej organizacji angażuje się w sprawy wyrównywania szans – powiedziała Anna Czartoryska- Niemczycka.

ren-aniol5

Stowarzyszenie Piękne Anioły zgodnie ze statutem swojej działalności ma na celu wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Prowadzi działania, które mają zapobiegać negatywnym skutkom dorastania w niekorzystnych warunkach mieszkaniowych. Realizuje projekt “Słoneczne pokoje” – stworzenie najuboższym dzieciom w ich rodzinnym domu prawidłowego miejsca do nauki, snu i wypoczynku.

Kolejnym zadaniem stowarzyszenia jest projekt “Tęczowe sale” – ma on na celu zmianę (poprzez remont i wyposażanie) miejsc publicznych dla najmłodszych (świetlice środowiskowe, sale oddziałów szpitali dziecięcych, biblioteki itp.) w miejsca radosne, kolorowe i przyjazne dla małego człowieka.

ren_aniol1a