RENAULT: PRAWDZIWIE KRÓLEWSKIE URODZINY ZOE

Ren 1_a

Obchody pierwszej rocznicy wprowadzenia na rynek Renault ZOE odbyły się w pałacu królewskim w Wersalu, który jest partnerem Renault. Świętowano 10 000 sprzedanych egzemplarzy modelu.

Do tego dochodzi tytuł najlepszego samochodu miejskiego 2013 r. przyznany przez Euro NCAP. Ponad czterdziestu zadowolonych właścicieli ZOE zgromadziło się w Galerie Basse, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z użytkowaniem samochodu i dokonać pierwszych podsumowań.


Zobacz także:
ECO


Od momentu podpisania przez Renault i pałac porozumienia o partnerstwie w dniu 29 lipca 2013 r., personel instytucji korzysta z 23 samochodów elektrycznych (10 Twizy, 10 Kangoo Z.E. i 3 ZOE) – są one użytkowane między innymi przez agentów ochrony terenów należących do pałaców w Wersalu i w Marly, ogrodników i pracowników administracyjnych. Na terenie posiadłości zainstalowano 30 stacji ładowania. Współpraca ta zapewnia ochronę środowiska w ogrodach oraz wygodę i bezpieczeństwo 12 milionom ludzi odwiedzających rocznie pałac.

Ren 2_a

Najlepszymi rzecznikami ZOE są jego użytkownicy. Z okazji pierwszych urodzin samochodu z entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie, aby opowiedzieć o swoim pojeździe i doświadczeniach związanych z jego użytkowaniem. Wielu spośród tych, którzy po raz pierwszy spróbowali jazdy samochodem elektrycznym, postanowiło już przy nim pozostać: 98 proc. posiadaczy ZOE wyraża swoje zadowolenie, a 97 proc. – poleciłoby go innym. Poza przyjemnością prowadzenia klienci doceniają wygodę, jaką oferują bezgłośna jazda, brak wibracji i płynne przyspieszanie (brak zmiany biegów).

W zakresie bezpieczeństwa, ZOE zostało uznane za „najlepszy samochód elektryczny 2013 roku”.

– Odebrałem ZOE, mój pierwszy nowy samochód, nieco ponad miesiąc temu i jestem całkowicie oczarowany. Brak wibracji i hałasu sprawia, że komfort jazdy jest wyjątkowy. Zabawne jest też patrzeć, jak ZOE przyciąga wzrok i budzi sympatię ludzi, których samochody elektryczne najwyraźniej intrygują – mówi Benoist, lekarz (50 l.), prawdziwy pasjonat technologii.

Renault jest pionierem i liderem w zakresie samochodów elektrycznych w Europie. Jego udział w tym rynku przekracza 40 proc. W momencie, w którym wielu producentów samochodów dopiero rozpoczyna swoją przygodę z napędem elektrycznym, Renault dysponuje już kompletną gamą takich pojazdów.

Ren 3_a