RENAULT: ROZPOCZYNA SIĘ 13. EDYCJA PROGRAMU

Rusza 13. edycja międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Renault Polska ufunduje szkołom podstawowym 2000 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”.

Materiały posłużą edukacji dzieci na rzecz bezpiecznego i ekologicznego poruszania się w ruchu drogowym.
Pakiety edukacyjne „Droga i Ja” to kompleksowe materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Zostały przygotowane przez międzynarodowych ekspertów i dydaktyków, specjalnie dla programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Inicjatywa jest realizowana od 2000 roku w 35 państwach świata i dotarła już do ponad 12 milionów dzieci. Na potrzeby tegorocznej 13. edycji, Renault Polska wyprodukuje 2000 pakietów, z których będzie mogło skorzystać aż 48 000 uczniów.

Jeden pakiet „Droga i Ja” składa się z 24 zeszytów ćwiczeń i testów dla uczniów, kart metodycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 i 10-12 lat, a także dwa zakresy tematyczne. Część „Bezpieczeństwo dla wszystkich” dotyczy zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, a część „Mobilność dla wszystkich” omawia sposoby ekologicznego przemieszczania.

Każda szkoła podstawowa w kraju może zgłosić się po te bezpłatne pakiety. Aby je otrzymać, wystarczy do 14 października 2012 wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety zostaną przyznane co dziesiątej szkole według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

– Program edukacyjny Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” wykorzystuje innowacyjne narzędzia edukacyjne, które mają nie tylko pomagać nauczycielowi w prowadzeniu lekcji, ale przede wszystkim w atrakcyjny dla dzieci sposób wykształcić w nich właściwe zachowania w ruchu drogowym. Do dzisiaj z naszej akcji skorzystało już w Polsce prawie 760 000 uczniów. Zachęcamy do udziału kolejne szkoły! Dzieci nadal padają ofiarami wypadków na polskich drogach, a właściwa edukacja od najmłodszych lat może to zmienić – przekonuje Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

Tegoroczna, 13. edycja programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” potrwa do końca roku szkolnego 2012/2013. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz promocja zrównoważonego transportu. Udział w inicjatywie jest całkowicie bezpłatny, a szkoły mają pełną dowolność z jakich elementów akcji zamierzają skorzystać.

Obok pakietów „Droga i Ja”, mogą użyć umieszczonego na www.bezpieczenstwo.renault.pl interaktywnego E-Learningu, założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa, który będzie prowadził działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej lub wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” – nagrodą główną będzie kilkudniowy wyjazd dla całej grupy do Francji.