RUSZA NOWA KLASA O PROFILU MONTER MECHATRONIK

BASF-zakla1

W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa, ul. Świętego Andrzeja 4 w Środzie Śląskiej, rusza nowa klasa o profilu monter mechatronik.

Pomysłodawcą stworzenia nowego kierunku kształcenia zawodowego jest BASF Polska, firma obejmie klasę swoim patronatem.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

– Powołanie klasy monter mechatronik w BASF wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Nauka zawodu trwać będzie 3 lata. Uczniowie zdobędą solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe w naszym najnowocześniejszym zakładzie produkcji katalizatorów w Europie, który mieści się w miejscowości Święte na terenie gminy Środa Śląska. Najlepsi absolwenci nowego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie – mówi Katarzyna Jedynak, Kierownik Projektu z ramienia BASF Polska Sp. z o

Klasa monter mechatronik w BASF będzie miała charakter dualny, co oznacza, że część zajęć będzie odbywała się w szkole, a część w fabryce katalizatorów BASF Polska w powiecie średzkim. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zawodu oprócz wiedzy merytorycznej, uczniowie będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i zapoczątkować karierę w wiodącej firmie chemicznej na świecie.

BASF uczniom swojej klasy patronackiej oferuje szeroki pakiet benefitów w tym transport do zakładu, dodatkowe zajęcia z języków obcych, wymianę zagraniczną oraz wspieranie dalszego kształcenia. Edukacja zostanie uwieńczona podwójną certyfikacją: polską oraz niemiecką (obydwa egzaminy przeprowadzane będą w języku polskim).

Średzki zakład produkcji katalizatorów BASF jest największym i najnowocześniejszym zakładem tego typu na terenie całej Europy. Został otwarty w lipcu 2014 roku, aktualnie zatrudnia ok. 400 osób. Pochodzące z zakładu katalizatory wykorzystywane są przez producentów samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, w celu spełnienia wymagań surowszych norm emisji spalin Euro 6/VI.

BASF swój sukces ekonomiczny łączy z odpowiedzialnością społeczną. Dąży do lepszej ochrony klimatu i proponuje inteligentne rozwiązania, które zapewnią ludziom lepszą jakość życia, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.