RYSZARDA POŻEGNAMY W ŚRODĘ NA POWĄZKACH W WARSZAWIE

Ceremonia pogrzebowa śp. Ryszarda Żyszkowskiego, znakomitego kierowcy rajdowego i wyścigowego oraz pilota, wieloletniego pracownika zespołu Toyota Motor Poland, odbędzie się 1 lipca.

Rozpocznie się o godz. 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.


Zobacz także:

RAJDY

ROZMAITOŚCI


 

Z przyczyn epidemiologicznych w krótkiej mszy świętej będzie uczestniczyć najbliższa rodzina. Pozostałe osoby prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Główna uroczystość pogrzebowa odbędzie po przejściu do miejsca spoczynku. Uczestników pogrzebu prosimy również o bezwzględne przestrzeganie zaleceń sanitarnych – przebywanie w maseczkach i zachowanie bezpiecznego dystansu w kondukcie żałobnym oraz w czasie całej uroczystości.

Ryszard Żyszkowski, legenda polskiego motorsportu, zawodnik Automobilklubu Polski i ważna postać w historii Toyota Motor Poland, zmarł w niedzielę 21 czerwca 2020 roku w wieku 79 lat w Warszawie. Był 20-krotnym mistrzem Polski w rajdach i wyścigach, a także współtwórcą rajdowych sukcesów Toyoty w Polsce.

Ryszard miał nie tylko udaną karierę sportową, ale słynął też z wielkiego talentu organizacyjnego. Był dyrektorem Rajdu Barbórka, a na początku lat 90. stanął na czele rajdowego zespołu Toyota Motor Poland. Do współpracy dobrał najlepszych mechaników, kierowców i pilotów.

Dla zespołu Toyoty jeździli wówczas Paweł Przybylski, Krzysztof Hołowczyc i Marek Gieruszczak, a sportowe Toyoty Celiki dominowały na rajdowych trasach. Toyota Motor Poland Rally Team zdobył trzy tytuły Mistrza Polski.

Pomocny i zawsze życzliwy. Przez blisko trzy dekady był ważną postacią w Toyota Motor Poland, gdzie zarządzał flotą pojazdów. Mimo problemów zdrowotnych, pozostał aktywny zawodowo do ostatnich chwil.

Fot.: archiwum Toyota Motor Poland