SEALINE QATAR 2013: PRZYGOŃSKI WALCZY O PUNKTY

Kuba 12m.pl

Kuba Przygoński rozpoczyna we wtorek Rajd Sealine Qatar – drugą eliminację Mistrzostw Świata Cross-Country FIM. Polak powraca na pustynny szlak, by walczyć o kolejne punkty podczas zawodów w Katarze.

Po pierwszej eliminacji na koncie motocyklisty Orlen Team i Automobilklubu Polski jest 11 punktów, co daje mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.


Zobacz także:
SPORT


– Miałem tylko tydzień na odpoczynek po pierwszym rajdzie sezonu i już za chwilę przystępuję do drugiej eliminacji Mistrzostw Świata. Jadę do Kataru, gdzie pustynia jest trochę inna niż w Emiratach Arabskich, nawierzchnia jest bardziej płaska i kamienista. W rajdzie wystartują wszyscy moi główni konkurenci i zapewne nikt nie będzie odpuszczał, co zapowiada zaciekłą i ciekawą walkę – mówi Kuba Przygoński.

Ceremonia startu rajdu Sealine Qatar jest zaplanowana na poniedziałek. We wtorek zawodnicy wyruszą na odcinki specjalne o łącznej długości 1488 kilometrów. Obok Kuby na trasie zobaczymy tak znakomitych motocyklistów jak: Marc Coma, Pal Ullevalseter, Francisco Lopez, Paulo Goncalves czy Joan Bort Barreda.