SEAT: NOWA ATECA ZBLIŻA SIĘ DO POLSKICH SALONÓW (CENY)

Nowy SEAT Alteca trafi do polskich salonów jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Właśnie ujawniono oficjalny cennik odświeżonego modelu.

Samochód oferowany jest także w nowej wersji wyposażenia Xperience. Przeprojektowany został grill, nowe są lampy przednie i kierunkowskazy.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

SEAT Ateca po faceliftingu będzie w Polsce dostępny w cenach od 87 800 zł. W tej cenie oferowana jest wersja Reference z silnikiem EcoTSi 1.0 o mocy 115 KM.

W standardowym wyposażeniu znajdziemy liczne rozwiązania technologiczne, takie jak m.in. asystent podjazdu Hill Hold Control, system kontroli odstępu Front Assist, system wykrywania zmęczenia, a także system bezkluczykowego uruchamiania samochodu Kessy Go.

Po raz pierwszy wystąpi wersja wyposażenia Xperience. Za kwotę 115 100 zł, uwzględniającą obowiązujący w sierpniu rabat w wysokości 6000 zł, dostaniemy samochód z 1.5-litrowym silnikiem o mocy 150 KM i 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Auto zawiera m.in. rozwiązania zapewniające jeszcze lepszy poziom bezpieczeństwa, takie jak Aktywny tempomat (ACC), Asystent świateł drogowych Light Assist, Asystent pasa ruchu Lane Assist parkowania ponadto kamera cofania oraz Asystent parkowania z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu.

Xperience zapewnia również pakiet diodowego oświetlenia wnętrza oraz rozbudowany system multimedialny Media System+ dostępny z poziomu 8,25-calowego ekranu dotykowego.

Dostęp do pakietów

Przy zakupie nowego modelu Ateca w Polsce SEAT zapewnia możliwość wyboru pakietu promocyjnego Comfort+. Dla wersji Style pakiet obejmuje m.in. kamerę cofania, Asystenta świateł drogowych Light Assist i aktywny tempomat (ACC). Wartość wyposażenia to 5 470 zł, co przy cenie pakietu wynoszącej 3 283 zł oznacza dla klienta 2 187 zł korzyści finansowej.

W przypadku wersji Xperience pakiet zawiera m.in. wirtualny kokpit o przekątnej 10,25 cala, nawigację Navi System+ z 9,2-calowym ekranem, a także pakiet wspomagania jazdy z systemem rozpoznawania znaków drogowych i Predykcyjny tempomat z możliwością dostosowywania prędkości do danych nawigacji. Za wyposażenie o wartości 5 092 zł trzeba zapłacić 999 zł, czyli o 4 093 zł mniej.

Dla wersji FR natomiast pakiet Comfort+ zawiera: wirtualny kokpit, BeatsAudio o mocy 340 W ze wzmacniaczem, subwooferem i 9 głośnikami, schowek z funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu i wzmacniaczem sygnału oraz 18-calowe dojazdowe koło zapasowe. Pakiet oferowany jest za 999 zł, podczas gdy wartość wyposażenia wynosi 5 253 zł.

Oferta leasingowa bez zobowiązań

SEAT polskim klientom zapewnia możliwość zakupienia odświeżonej wersji modelu Ateca w systemie leasingowym. Samochód jest dostępny od 509 zł netto miesięcznie z możliwością zmiany samochodu co 3 lata, a wysokość wpłaty wstępnej zaczyna się od 5 proc. Marka przygotowała również specjalny mechanizm rezygnacji z umowy w przeciągu 12 miesięcy od jej zawarcia. Z rozwiązania można skorzystać po zapłacie pierwszej raty, gdy wystąpi jedno ze zdarzeń wskazanych w regulaminie.

– Przygotowując ofertę leasingową, chcieliśmy stworzyć komfortowe i bezpieczne rozwiązania, które zapewnią dostęp do nowych modeli, takich jak nowa Ateca. Wierzymy, że przygotowane warianty leasingu pozwolą zarazem klientom indywidualnym, jak i biznesowym na czerpanie przyjemności z jazdy nowoczesnymi samochodami – podkreśla Jakub Góralczyk, PR Manager SEAT-a.

SEAT ATECA – SILNIKI

Benzynowe:
– 1.0 TSI 85 kW/ 115 KM, ręczna skrzynia biegów;
– 1.5 TSI 110 kW/ 150 KM, ręczna skrzynia biegów;
– 1.5 TSI 110 kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG;
– 2.0 TSI 140 kW/ 190 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG i napęd 4Drive.

Wysokoprężne:
– 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, ręczna skrzynia biegów;
– 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG;
– 2.0 TDI 110kW/ 150 KM, dwusprzęgłowa skrzynia DSG i napęd 4Drive.