SHELL: NOWE PALIWA JUŻ NA STACJACH

Zwracasz uwagę na zużycie paliwa? Warto zatrzymać się na najbliższej stacji Shell i zatankować. Firma wprowadziła właśnie na polski rynek nowe paliwo, zaprojektowane specjalnie, aby pomóc oszczędzać i kontrolować wydatki.

Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel zastąpią EuroSuper 95 i Shell Diesel Extra. Od wtorku, 24 kwietnia br. nowe paliwa są dostępne w całym kraju, na blisko 400 stacjach Shell.

Nie tylko zmiana nazwy

Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel są najbardziej zaawansowanym paliwem ekonomicznym Shell, za które kierowcy zapłacą tyle samo, ile za paliwa standardowe oferowane do tej pory na stacjach koncernu.

Nowy produkt, to wynik intensywnych prac naukowców Shell, odpowiedzialnych za tworzenie paliw pozwalających na lepsze wykorzystanie ich każdej kropli. Rozwiązanie opiera się na bardziej wydajnej formule, zaprojektowanej w celu zmniejszenia strat energii, tam gdzie oleje silnikowe są mniej skuteczne. Zwiększenie wydajności pracy silnika pozwala bowiem na zmniejszenie zużycia paliwa.

– Nie każdy zastanawia się nad tym, co dzieje się wewnątrz silnika samochodowego, ale dzięki Shell FuelSave każdy może zaoszczędzić – mówi Anna Kruszko, dyrektor ds. sprzedaży Shell Polska.

O paliwach Shell FuelSave

Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel dostępne są na stacjach bez dodatkowych kosztów. Od ponad 100 lat, naukowcy Shell wykorzystując swoją pasję i wiedzę, tworzyli jedne z najbardziej innowacyjnych paliw na świecie. Shell FuelSave to zaawansowane technologicznie paliwa standardowe, zawierają bardziej wydajną formułę zaprojektową, by zwiększać efektywność spalania już od pierwszego tankowania.

Jak działa benzyna Shell FuelSave 95?

– benzyna Shell FuelSave 95 została specjalnie opracowana, aby utrzymywać czystość zaworów dolotowych i poprawić wydajność silnika, a w rezultacie pomóc kierowcom oszczędzać paliwo;
– ponadto zawarty w Shell FuelSave 95 dodatek Shell Efficiency Improver został zaprojektowany, by zmniejszyć straty energii poprzez smarowanie miejsc, takich jak górny pierścień tłokowy, gdzie zwykłe oleje silnikowe są mniej wydajne. Zmniejszenie strat energii oznacza większą ilość energii z paliwa.

Jak działa olej napędowy Shell FuelSave Diesel?

– specjalnie opracowany dodatek Shell Efficiency Improver obecny w oleju napędowym Shell FuelSave Diesel został zaprojektowany, aby zapewnić skuteczny zapłon i bardziej efektywne spalanie niż w zwykłych olejach napędowych, co umożliwia bardziej wydajne spalanie w silniku i oszczędność paliwa dla kierowców;
– dodatkowo, olej napędowy Shell FuelSave Diesel zaprojektowano tak, aby chronił przed gromadzeniem się osadów.