SKODA: CEZ PRZETESTUJE OCTAVIĘ GREEN E LINE

W celu sprawdzenia możliwości flotowych w swoim nowym, elektrycznym modelu, marka Škoda podjęła współpracę z nowym partnerem. ČEZ, czeskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz sprzedażą energii elektrycznej, a zarazem największy dostawca energii w Europie Środkowej, przez rok będzie testować dwa egzemplarze Škody Octavii Green E Line.

Projekt ten pozwoli na ocenienie przydatności napędu elektrycznego podczas codziennego użytkowania pojazdów.

– ČEZ to idealny partner do przetestowania naszych nowych, ekologicznych modeli – mówi Petr Kristl, szef Rozwoju Elektryczności Mobilnej w Škoda. Tak bliska współpraca z firmą energetyczną jest istotna w rozwoju transportu elektrycznego. Przedsięwzięcie to przyniesie wiele cennych danych dotyczących jazdy i procesu ładowania samochodów elektrycznych w życiu codziennym.

Dwa modele Škoda Octavia Green E Line o zasięgu 150 km eksploatowane będą głównie w ruchu miejskim w Pradze. Test przewiduje także krótkie podróże służbowe poza granice stolicy. Żeby usprawnić korzystanie z samochodów, ČEZ wybuduje kilka punktów ładowania samochodów elektrycznych w okolicach Mladá Boleslav.

– Doceniamy możliwość współpracy z firmą Škoda. Jest to przede wszystkim okazja do rozwoju i usprawnienia elektryczności mobilnej. Korzyści wynikające ze współpracy największej firmy energetycznej i największego producenta samochodów w Europie Środkowej są oczywiste. Osobiście wyrażam wielką nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy – mówi Tomas Chmelík, szef działu Clean Technologies w ČEZ.

Octavia Green Line E to model oparty na standardowej Octavii Combi. Jej elektryczny silnik oferuje moc 85 kW (115 KM), co przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 12 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 135 km/h.