SKODA: ROŚNIE LICZBA MODELI Z INSTALACJĄ LPG

Trend wzrostu popularności samochodów wyposażonych w instalację LPG nie tylko utrzymuje się, ale rośnie. Od połowy 2006 roku Škoda współpracuje z firmą Landi Renzo w zakresie zasilania LPG. Najpierw były to cykle szkoleń dla pracowników Autoryzowanych Zakładów Dealerskich, a sprzedaż samochodów z dedykowaną instalacją LPG wystartowała od początku 2007 roku.

Na przestrzeni lat 2007-2011 zanotowano 300 – procentowy wzrost sprzedaży aut zasilanych LPG. Największą sprzedaż Škody z instalacją LPG generuje nowa Octavia Tour (szczególnie z silnikiem 1.6 MPI), na pozostałych miejscach plasują się modele Octavia, Fabia i Roomster.

W tej chwili na rynku dostępne są następujące silniki z instalacją LPG: MPI 1.6 (dla Octavii), MPI 1.2 (dla Fabii), MPI 1.4 (dla Fabii i Octavii) oraz doładowana jednostka 1.4 TSI (dla Octavii).

Kupując instalację LPG Skody, klient zyskuje 2-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, dostosowaną do wymogów gwarancyjnych obowiązujących dla wszystkich modeli marki. Instalację LPG Landi Renzo do samochodów Škoda są instalacjami dedykowanymi tzn. przygotowanymi do montażu w konkretnym modelu samochodu z określonym typem silnika.

– Silniki MPI pozostaną w ofercie na 2012 rok. W związku z wprowadzeniem na rynek dwóch nowych modeli, rozważana jest możliwość wprowadzenia w tych samochodach również zasilania LPG. W tej chwili trwają testy kolejnej generacji instalacji LPG przeznaczonych do silników TSI (firmy Omegas). Testy mają na celu obniżenie zużycia benzyny, szczególnie podczas pracy silnika na wolnych obrotach – mówi Jacek Golimowski, Specjalista ds. Obsługi Klientów Zbiorowych.