SOLARIS: HYBRYDOWE AUTOBUSY DO HANOWERU

Solaris 1_Urbino 18

Solaris wygrał zamówienie na dostawę 42 sztuk niskopodłogowych autobusów hybrydowych dla hanowerskiego miejskiego przewoźnika üstra. To ponowne zamówienia niemieckiego klienta , który do tej pory posiadał w swojej flocie 63 polskie Solarisy.

Podpisany kontrakt obejmuje dostawę 26 pojazdów Solaris Urbino Hybrid w wersji dwunastometrowej oraz 16 Solarisów Urbino przegubowych o długości 18 metrów.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


– Cieszymy się ze współpracy z Solarisem. Widzimy w nim niezawodnego i innowacyjnego partnera gwarantującego dostawy autobusów o bardzo wysokiej jakości, przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Wysoko oceniamy elastyczność firmy, bliskie kontakty z klientem oraz zaangażowanie w działania posprzedażowe – mówi André Neiß, Prezes Zarządu üstra.

– Pojazdy Solarisa wniosły pokaźny wkład w modernizację naszej floty w ostatnich latach. Jakość
i niezawodność autobusów doceniają pasażerowie, jak i fachowcy, mechanicy odpowiadający za utrzymanie naszej floty. Nowo pozyskane autobusy hybrydowe są dowodem, iż Solaris nawet przy zaawansowanych technologiach potrafi szybko i z powodzeniem reagować na potrzeby klienta – dodaje Wilhelm Lindenberg, Członek Zarządu hanowerskiego przewoźnika.

Solaris 2_Urbino 18

Realizacja kontraktu przewidziana jest na lata 2013-2016. W bieżącym roku zostanie dostarczonych 10 Solarisów Urbino 12 Hybrid oraz taka sama liczba Urbino 18 Hybrid.

Hanowerski przewoźnik üstra zakupił dotychczas 63 autobusy polskiego producenta, w tym 11 autobusów hybrydowych w wersji 18-metrowej. Obecny kontrakt jest kolejnym dużym zamówieniem z niemieckiego rynku, na który polski producent dostarczył już prawie 2 tysiące pojazdów.

– Bardzo nas cieszy ponownie okazane zaufanie ze strony naszego wieloletniego klienta. üstra jest wzorem do naśladowania w zakresie inwestycji w ekologiczny transport miejski. Wygraną w tym przetargu traktuję również jako potwierdzenie znakomitych kwalifikacji naszych autobusów – powiedziała Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu.

Hybrydowe Solarisy, obecne w ofercie polskiego producenta od 2006 roku, były pierwszymi w Europie seryjnie produkowanymi pojazdami tego typu. Innowacyjne autobusy zużywające do 30 proc. paliwa mniej w porównaniu z tradycyjnymi autobusami trafiły już do odbiorców w ośmiu krajach: Belgii, Finlandii, Francji, Litwie, Niemczech, Norwegii, Polsce oraz Szwajcarii. Solaris jest również jedynym europejskim producentem mogącym zaoferować aż 5 różnych modeli pojazdów spalinowo- elektrycznych, co daje klientowi możliwość dobrania rozwiązania najlepiej dopasowanego do swoich potrzeb i warunków użytkowania.

Solaris 3_Urbino 18