SPECBOX: TAŃSZY SERWIS DLA STARSZYCH SAMOCHODÓW

Spec 1Box (4)

Wymiana oleju i filtra w Fordzie Focus II 1,6 za 99 złotych? Proszę bardzo. W Krakowie ruszył SPECBOX − wielomarkowy serwis tylko dla samochodów pięcioletnich i starszych. Dlaczego tylko dla tych?

Ponieważ tylko dla nich są przygotowane precyzyjnie wyliczone i ujęte w pakiety ceny usług. To, w połączeniu z przeniesieniem wyceny i umawiania do internetu, sprawia, że ceny już na pierwszy rzut oka wyglądają atrakcyjnie. Jednocześnie fachowość i rzetelność wykonania usług gwarantują mechanicy i doradcy techniczni z bogatym doświadczeniem zdobytym w autoryzowanych serwisach.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Mowa o serwisie SPECBOX, uruchomionym w Krakowie przez Grupę PGD. Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że właściciele kilkuletnich samochodów rezygnują z ich obsługi w autoryzowanych serwisach, na których − słusznie, czy nie − ciąży odium wysokich cen. W Grupie PGD uznano, że organizowane przez producentów i dealerów akcje serwisowe dla starszych samochodów to za mało i że potrzebne jest całościowe rozwiązanie. Jego atrakcyjność dla klientów udało się osiągnąć dzięki kilku elementom. Pierwszym jest nadanie serwisowi charakteru e-commerce, gdzie cały proces, od wyboru usługi, przez jej wycenę, do umówienia na jej realizację odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego. To bodaj pierwsze w Polsce tak kompletne rozwiązanie e-commerce w serwisie samochodów.

– Nie dość, że już na wstępie pozwala na obniżkę kosztów obsługi, to już na tym etapie klient może przekonać się, jak atrakcyjne są przygotowane dla niego wyceny − przekonuje odpowiedzialny za projekt SPECBOX Zygmunt Cesnyka, dyrektor ds.wdrożeń Grupy PGD.

Spec 3Box (7)

Oszczędności dla klientów biorą się jednak głównie ze stosowania do napraw części alternatywnych.

– Im starszy samochód, tym na rynku większy wybór konkurencyjnych cenowo części dobrej jakości, a efekt skali pozwala nam także wynegocjować dodatkowe rabaty. Stąd biorą się naprawdę istotne oszczędności dla klientów, którzy nie muszą już dbać o zachowanie gwarancji producenta – tłumaczy Zygmunt Cesnyka.

Na wykonaną usługę i zamontowane części SPECBOX udziela dwunastomiesięcznej gwarancji.

Na stronie specbox.pl/ możemy znaleźć propozycje usług dla czternastu marek samochodów, zebrane w siedem grup pakietowych. Pakiety obejmują czynności związane z wymianą elementów eksploatacyjnych oraz tych, które ulegają najczęstszym awariom. Żeby przekonać się o atrakcyjności oferty wystarczy podać model, wersję oraz rocznik samochodu i wybrać odpowiedni pakiet. Potem zostanie już tylko umówienie wizyty, oczywiście wszystko z wykorzystaniem przejrzystego panelu internetowego. Jeśli klient nie znajdzie dla swojego samochodu jakiegoś zakresu czynności, to poprzez formularz internetowy może poprosić o indywidualną wycenę.

Serwis działa na razie tylko w Krakowie, ale firma, wierząc w jego powodzenie, planuje uruchamianie kolejnych.

Spec 2Box (6)