STACJA MERCEDES: ACTROS Z MOTYWAMI NATURY

Me 1_zdj_cie

Mercedes-Benz inspiruje. Tym razem znany twórca Street Artu, Paweł „Swanski” Kozłowski upatrzył sobie Actrosa. Agresywny design tego flagowego pojazdu ciężarowego spod znaku gwiazdy okazał się płaszczyzną dla charakterystycznej kreski artysty: kabina Actrosa zamieniła się na zewnątrz w dziki busz.

Efekt okazał się bardzo ciekawy, co widać zresztą doskonale na zdjęciach.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
STACJA MERCEDES


Nowy Actros jest znany nie tylko ze swoich osiągów i niskiego spalania, ale również z drapieżnego wyglądu i nowoczesnego designu. Paweł „Swanski” Kozłowski postanowił dodatkowo podkreślić te cechy pojazdu, ozdabiając go swoimi malunkami z charakterystycznymi roślinno- zwierzęcymi motywami. Po całym dniu pracy w Stacji Mercedes, artysta nie ma się czego wstydzić.

M 2-5

– Malowałem już różne nietypowe powierzchnie – fasady budynków, butelki, a nawet samochody osobowe, ale ciężarówka to dla mnie nowość. Actros okazał się wyzwaniem ze względu na krzywizny powierzchni – niezbędne ze względu na właściwości aerodynamiczne, ale komplikujące nieco pracę artysty. Niemniej, tą trudność udało się przekuć w zaletę. Odpowiednio nałożone motywy nawiązujące do natury w połączeniu z drapieżnym wyglądem pojazdu świetnie się uzupełniają! – tłumaczy Swanski.

Nowy „Actros by Swanski” wejdzie do demonstracyjnej floty Mercedes-Benz. Będzie go można zobaczyć na zlotach ciężarówek czy podczas prezentacji pojazdów.

M 3-4