STELLANTIS: 500-TYSIĘCZNY OPEL ASTRA ZJECHAŁ Z TAŚMY W GLIWICACH

6 października Zakład Opla w Gliwicach, należący do jednego z wiodących koncernów motoryzacyjnych Stellantis, wyprodukował 500-tysięcznego Opla Astrę piątej generacji.

Jest on jednym z nieco ponad 2 750 000 samochodów wyprodukowanych w gliwickiej fabryce, licząc od dnia uruchomienia produkcji – 31 sierpnia 1998 roku, do dzisiaj. Jubileuszowa, granatowa, Astra z silnikiem 1.2 turbo i sześciostopniową skrzynią biegów, trafi do klienta w Niemczech.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


&nbsp

Pół miliona to ostatnia okrągła liczba na produkcyjnym liczniku gliwickiej fabryki samochodów osobowych Stellantis. Kolejne ważne wydarzenia będą już obchodzone w, powstającej w jej sąsiedztwie, fabryce dużych samochodów dostawczych.

Przeżyliśmy, jako zespół gliwickiego zakładu, wiele ważnych wydarzeń i sukcesów, gromadząc doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Mając ten niezwykle cenny kapitał jesteśmy w pełni gotowi na nowe zadania. Etap produkcji samochodów osobowych w gliwickiej lokalizacji Stellantis powoli się kończy, by umożliwić otwarcie zupełnie nowego – produkcji dużych samochodów dostawczych. Nie znaczy to jednak, że zwalniamy tempo. Przed nami stoją dwa główne zadania: zapewnienie najwyższej jakości wytwarzanych w naszej fabryce Opli Astra aż do ostatniego egzemplarza oraz utrzymanie tempa realizacji inwestycji Stellantis w fabrykę dużych samochodów dostawczych w Gliwicach powiedział Andrzej Korpak, prezes zarządów Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, należących do koncernu Stellantis.

Stellantis umacnia swoje struktury biznesowe w Polsce powołując do życia, z początkiem 2022 roku, nową spółkę – Stellantis Gliwice. W skład nowego podmiotu wejdą: nowo budowana fabryka dużych samochodów dostawczych w Gliwicach, fabryka silników Pure Tech w Tychach oraz Centra Usług Wspólnych w Gliwicach i Tychach.