SUPERENDURO: TADDY BŁAŻUSIAK ZNÓW WYGRAŁ

S 1_Tadek 2

Tadek Błażusiak, startujący od zeszłego roku w barwach Orlen Team, wygrał drugą z rzędu rundę Mistrzostw Świata Superenduro 2013. Po zwycięstwie odniesionym w grudniu w Łodzi, Błażusiak ponownie dowiódł, że nie ma sobie równych, tym razem podczas zawodów rozegranych w Barcelonie (Enduro Indoor De Barcelona).

Odnosząc kolejne zwycięstwo w drugiej, spośród trzech, składających się na sezon eliminacji, Taddy skompletował 29 punktów przewagi nad kolejnym w stawce – Davidem Knightem.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Prowadząc od samego startu do mety Tadek wygrał pierwszy finał wieczoru wypracowując 2 sekundy przewagi na każdym kolejnym okrążeniu. Finalnie wyścig zakończył 24 sekundy przed drugim w stawce Ivanem Cervantesem.

Kolejność startu do drugiego wyścigu została odwrócona. Nie było to korzystne dla motocyklisty Orlen Team. Zaraz za startem drogę zajechał mu wolniejszy zawodnik i Taddy uległ niegroźnemu wypadkowi. Goniąc rywali odnotował trzeci czas.

Finał wieczoru ponownie należał do Błażusiaka, który goniony przez węgierskiego ridera – Kornela Nemetha nie podejmował zbędnego ryzyka. Na mecie Polak okazał się 4 sekundy szybszy.

S 2_Tadek 1

– Czuję się znacznie lepiej niż podczas ostatnich zawodów rozegranych w Polsce, gdzie startowałem bezpośrednio po kontuzji. Wypracowałem dobrą przewagę. Wiem, że nie mogę być w 100% pewny zwycięstwa w cyklu, ale przystąpię pewniejszy do kolejnej eliminacji. Dzisiaj prawie wszystko poszło dobrze. Odniosłem dwa z trzech zwycięstw. Nie lubię odwróconego startu – jest to bardzo niebezpieczne, gdyż szybsi startują po wolniejszych – w konsekwencji do wypadku doszło zaraz po starcie. Ale mimo wszystko cieszy mnie mój dobry wynik. Mój motocykl sprawuje się rewelacyjnie. Trakcja jest ustawiona perfekcyjnie do tego stopnia, że w pierwszym zakręcie byłem wcześniej niż bym się tego spodziewał. Prowadząc z prawie 30 punktową przewagą czuje trochę presji, ale postaram się dać z siebie wszystko, wypaść tak jak w Polsce i Hiszpanii i zwyciężyć w cyklu – powiedział Tadeusz Błażusiak.

Finałowa runda Mistrzostw Świata Superenduro 2013 odbędzie się 9 marca w Tours we Francji.

S 3_Tadek 3

WYNIKI

2013 FIM Superenduro World Championship – 2. eliminacja
1. Taddy Błażusiak (KTM) – 54 pkt.;
2. David Knight (Honda) – 41 pkt.;
3. Alfredo Gomez (Husaberg) – 36 pkt.;
4. Kornel Nemeth (KTM) – 34 pkt.;
5. Ivan Cervantes (KTM) – 33 pkt.;
6. Jonny Walker (KTM) – 30 pkt.;
7. Thomas Oldrati (Husaberg) – 24 pkt.;
8. Rodrig Thain (Gas Gas) – 19 pkt.

2013 FIM Superenduro World Championship – klasyfikacja generalna
1. Taddy Błażusiak (KTM) – 111 pkt.;
2. David Knight (Honda) – 82 pkt.;
3. Jonny Walker (KTM) – 81 pkt.;
4. Alfredo Gomez (Husaberg) – 67 pkt.;
5. Kornel Nemeth (KTM) – 63 pkt.;
6. Thomas Oldrati (Husaberg) – 52 pkt.