SUPERMOTO: WSPANIAŁY POCZĄTEK MOCHOCKIEGO

mochocki 1_stary

Na torze Wallrav Racing Club w Starym Kisielinie odbyły się pierwsze w tym sezonie wyścigi Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Supermoto. Zawody okazały się bardzo udane dla reprezentanta zespołu Wtórpol Racing Team 3S.

Karol Mochocki, kierowca TM Racing, wygrał dwa pierwsze biegi, natomiast w trzecim był drugi, ustępując miejsca Pawłowi Leśków (Honda CR500). Trzecia pozycja przypadła Marcinowi Rybskiemu.


Zobacz także:
SPORT


Karol Mochocki: Zawody uważam za bardzo fajne, choć ponownie musieliśmy walczyć o pozostawienie sekcji terenowej, której organizator chciał nas pozbawić. Robi się to irytujące, bo niemal na każdych zawodach jest z tym problem. Na szczęście zawody zachowały charakter wyścigów supermoto i odbyły się w należytym porządku. Cieszę się, że osiągnąłem zaplanowany cel i wygrałem pierwsze zawody. Wszystko dopisało – od pogody, po najdrobniejsze sprawy techniczne. Tu ukłony kieruję do firmy Szuster Motocykle, która przygotowała dla mnie motocykl TM Racing i wyposażyła go w jak zawsze niezawodne opony GoldenTyre. Słowa podziękowania należą się także moim głównym sponsorom – Wtórpol, Siek, Renix oraz Cukierni Lazur. Mam nadzieję, że podzielają moją radość ze zwycięstwa.

Mochocki 2_Stary

Remigiusz Rutka (mechanik i zarazem menadżer zespołu): Cieszę się, że wyszło, tak jak wyszło. Zazwyczaj pierwsze rundy były dla nas dość trudne. Tym razem udało nam się trafić z ustawieniami przełożeń i zawieszenia. Widzieliśmy to już po klasyfikacjach, gdzie Karol wykręcił najlepszy czas, z przewagą nie setnych sekundy nad drugim zawodnikiem, jak to zazwyczaj bywało, lecz prawie dwóch sekund. Wyścigi poszły nam też dość gładko, choć nie wszystkie były wygrane. Obawiam się jednak że już na kolejnych rundach tak pewnie i spokojnie nie będzie.

Kolejna runda zawodów o punkty w klasyfikacji Mistrzostw Polski Supermoto odbędzie się w sobotę, 25. maja w Bydgoszczy. Miesiąc później zawodnik Wtórpol Racing Team 3S zamierza wystartować w czeskiej eliminacji Mistrzostw Świata Supermoto, gdzie prawdopodobnie jako jedyny będzie reprezentować nasz kraj.

Punktacja generalna po I rundzie:
1. Karol Mochocki – 72 pkt.;
2. Paweł Leśków – 67 pkt.;
3. Marcin Rybski – 54 pkt.