SUZUKI GRANDYS DUO: BEZ BUKOWSKIEGO W MOŚCIE

Zespół Suzuki GRANDys duo wystąpi w czwartej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na czeskim torze Most bez kontuzjowanego Daniela Bukowskiego, który złamał obojczyk podczas treningów na Slovakiaring.

Po niegroźnie wyglądającym upadku była nadzieja, że aktualny Mistrz Polski będzie mógł wystąpić w najbliższy weekend, ale diagnoza lekarzy wykluczyła taką możliwość. W zaistniałej sytuacji, gdy obrona tytułu jest już niemożliwa, najważniejsza jest dobra rekonwalescencja Daniela i start w finale mistrzostw Europy w Albacete, gdzie przed rokiem wywalczyliśmy doskonałe piąte miejsce.

W Moście zabraknie też Mariusza Durynka, który po wypadku w Poznaniu woli jeszcze oszczędzać naciągnięty kręgosłup.

Pod nieobecność Daniela zespół liczy na zwycięstwa Andy Meklaua i Marko Jermana w klasach Superstock 1000 i Superbike oraz kolejny dobry występ stale uczącego się Szymona Strankowskiego w Supersport i Junior Superstock 600. W silnej konkurencji Alpe Adria ważne punkty powinien wywalczyć Bartek Wiczyński w Superstock 1000 i Tomek Serafin w Superbike.

Daniel Bukowski: Z przykrością muszę potwierdzić, że przez najbliższe tygodnie nie będę mógł prowadzić motocykla. Złamanie obojczyka, jakiego doznałem podczas upadku na treningach na Słowacji wyklucza mnie z najbliższych wyścigów i obrony tytułu Mistrza Polski. Chciałbym pogratulować Markowi Szkopkowi pierwszego mistrzowskiego tytułu i mam nadzieję, że kości będą zrastać się zgodnie z planem i będę mógł się z nim zmierzyć w końcówce sezonu.